У «Арґумент-Кіно» представлять переможця Одеського міжнародного кінофестивалю

У «Арґумент-Кіно» покажуть переможця Одеського міжнародного кінофестивалю
Кадр із кінофільму «Гніздо горлиці»

Вночі з 6 на 7 листопада відбудеться прем'єра стрічки «Гніздо Горлиці», що перемогла у минулому році на Одеському міжнародному кінофестивалі.

Поділитися:

Вночі з 6 на 7 листопада о 01:20 у програмі «Арґумент-Кіно» на телеканалі «1+1» ітиметься про всеукраїнську прем’єру драми режисера Тараса Ткаченка «Гніздо горлиці» (2016). Стрічка, що є дебютною, минулого літа отримала нагороду «Золотий Дюк» як найкращий повнометражний фільм Національного конкурсу Одеського міжнародного кінофестивалю.

В центрі сюжету – історія українки Дарини, що змушена покинути рідну Буковину й вирушити на заробітки до Італії. За кордоном на неї чекає робота в домі непривітної хазяйки та роман із її сином, а вдома – чоловік-пияк і залишена напризволяще донька. Відтак, спроба Дарини залагодити матеріальну скруту своєї родини обертається з’явою значно серйозніших проблем – таких, які гроші вирішити заледве спроможні.

Попри гостросоціальну тематику, “Гніздо горлиці” постає передовсім як фільм глядацький, як такий, що шукає відгуку в якомога ширшої авдиторії. І, безумовно, авдиторія ця складається не тільки із сотень тисяч українських родин, які безпосередньо знайомі з тим, що означає трудова міґрація. “Гніздо горлиці” охоплює ширший спектр українських реалій.

Ідеться про сам національний менталітет, про персонажів, що знаходять свої витоки ще в Шевченковій традиції. Також – про стосунки влади і так званих “простих людей” – себто панівного класу та прислуги. Ідеться про поняття рідної домівки та про судомні пошуки шляхів повернення до неї...

У «Гнізді горлиці» свою останню роль зіграв надзвичайно талановитий, харизматичний український актор Віталій Лінецький, що він трагічно загинув два роки тому. А виконавиця головної жіночої ролі Римма Зюбіна вважає, що ця стрічка проклала для неї правдивий кінематографіний шлях.

Також глядачі дізнаються про особливості ще двох прокатних новинок, американських. Це наукова фантастика «Прибуття», створена знаним канадським постановником Дені Вільневом, а також комедія «Встигнути за Джонсами» реж. Ґреґа Моттоли.

У програмі йтиметься про підсумки 46 Київського МКФ «Молодість», а також про Фестиваль нового британського кіно, що, зокрема, представить переможця останнього Каннського кінофоруму – соціальну драму Кена Лоуча «Я, Деніел Блейк».

Окрім того, у найближчому випуску «Арґументу-Кіно» – сюжет про знаменитий сценічний та кінодует Штепселя й Тарапуньку, про американського режисера Майка Ніколса й американську акторку Салі Філд.

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю