Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
Укр

Сьогодні Івана Купала: Як Україна відзначить свято

Де в різних містах стрибати через багаття – в нашому матеріалі.

Івана Купала – чи не найдревніше язичницьке свято на території нашої країни, яке, не зважаючи на століття християнства, продовжують відзначати. Чим так подобається це свято українцям? По-перше, святкування зазвичай дуже веселе, активне і пов’язане з єднанням з природою – усі святкові дійства традиційно проводять у полях, лісах, біля водойм. По-друге, це одне з найромантичніших язичницьких свят – ця ніч принесе звістку про коханого, допоможе його знайти або просто дасть відповіді на хвилюючі сердечні питання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свято Івана Купала: Як змінити долю і знайти коханого

Найкраще місце, щоб зустріти ніч Івана Купала – це етнографічні парки. У мешканців столиці є декілька варіантів для святкування.

В Мамаєвій слободі для гостей співатимуть фольклорні колективи, купальські дійства проходитимуть біля місцевого озера, із заходом сонця запалять купальське багаття. Приходити на свято пропонують у національних костюмах та вишиванках.

Музей просто неба Пирогово теж запалить багаття, одне з найбільших у Києві – стрибаючи над ним, згідно з віруваннями наших предків, закохані і інші святкуючі позбуваються хвороб та невдач.

Традиційне святкування пройде і в парку Феофанія – гостей розважатимуть народні колективи, дівчата плестимуть вінки, ворожитимуть на коханого, ближче до темряви обіцяють масовий хоровод. У парку Київська русь під Києвом до традиційних купальських обрядів додасться справжнє шоу на конях, середньовічні майстер-класи, пошуки папороті.

Під Харковом в селі Сковородинівка, на території Музею Сковороди святкування Івана Купала пройде з участю слобожанських фольклорних колективів, проведуть ярмарок народних майстрів. Наприкінці вечора влаштують вогняне шоу та традиційні стрибки через багаття.

Традиційне святкування Івана Купала пройде і в селі Гоголево на Полтавщині, і в етнографічному комплексі Дикий Хутір біля Черкас, і на Блакитних озерах під Черніговом, і в Шевченківському гаю у Львові, і на острові Хортиця у Запоріжжі.

 

Більше новин
Напередодні концерту на День Незалежності Океан Ельзи представив новий сингл, сповнений натяків та підтекстів

Святослав Вакарчук, який останнім часом інтригує своїх прихильників власними політичними амбіціями, несподівано представив нову пісню та реліз до неї, у якому запропонував всім зробити свій вибір.