Як власноруч зробити українські ялинкові прикраси

Зима з 1+1

Робіть вдома такі ж новорічні іграшки, як на головній ялинці країни.

Поділитися:

У День святого МиколаяДень святого Миколая: Про що Лідія Таран, Святослав Гринчук, Юрій Горбунов і Валентина Хамайко мріяли у дитинстві в багатьох містах України замиготіли вогники святкових ялинок. Саме у цей день урочисто засяяла на Софійській площі і головна ялинка країни.

Новорічна красуня прикрашена у стилі яворівських забавок. У студії «Сніданок з 1+1»  художниця Ольга Машевська розповіла, як створити такі оригінальні іграшки у домашніх умовах.

Перші письмові згадки про такі народні іграшки з’явились ще у ХVII ст. Яворівські забавки – іграшки, які виготовляють переважно з осики і прикрашають традиційним розписом у вигляді вербових листочків – «вербівкою».

За народними повір’ями, осика має властивість захищати від лихого. Колись для розпису іграшки використовували три кольори: зелений – символізував траву й листя, червоний – плоди та ягоди, синій – небо та воду. Пізніше почали розмальовувати і жовтим кольором, який був символом сонця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 3 оригінальні ідеї, як прикрасити ялинку.

ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ ЯВОРІВСЬКОЇ ЗАБАВКИ:

– Основа із сосни або осики

– Лобзик

– Пензлики

– Тонка атласна стрічка

– Акрилові фарби або рослинні барвники.

Художниця наголошує, що такі іграшки виготовлено з натуральних матеріалів і барвників. Вони абсолютно безпечні для здоров’я дітей.

Дивіться відео і разом із дітьми робіть оригінальні народні іграшки.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про 10 універсальних ідей, що подарувати на Новий рік.

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю