1+1 покаже фільм власного виробництва "Циганська кров"

1+1 покаже фільм власного виробництва "Циганська кров"

У четвер, 23 січня, о 23:10 в ефірі "1+1" відбудеться прем'єра документального фільму "Циганська кров"

Поділитися:

У четвер, 23 січня, о 23:10 в ефірі 1+1 відбудеться прем'єра документального фільму "Циганська кров". Кінострічка "Циганська кров" - це захоплива подорож в унікальний світ однієї з найзакритіших та найзагадковіших спільнот в Україні – ромів. Живучи поміж різних народів, зазнаючи утисків, небезпек і переслідувань, цигани зберегли свою самобутність, до сьогоднішнього дня лишившись найцікавішим і найекзотичнішим етносом Європи. Головні герої фільму – 5 циганських баронів - розкажуть, що відбувається за огорожею циганських таборів, куди "гаджо", тобто чужинців, зазвичай не впускають.

"Циганська кров" - це документальна стрічка власного виробництва 1+1 Продакшн, продюсер фільму - Наталка Якимович, автор - Акім Галімов. Фільм знімали на Закарпатті, Черкащині та на Донеччині. Створювали його в кілька етапів, тож деякі історії, показані у фільмі, мають розвиток у часі. Перші зйомки відбулися наприкінці весни минулого року на Закарпатті, потім творча група переключилася на роботу над стрічкою "Жінка-банкомат" і вже після прем'єри фільму про заробітчанок повернулася до зйомок у ромських таборах. "Циганська кров" вирізняється реалістичністю – у фільмі немає постановочних сцен та реконструкцій. Тривалість документального фільму 54 хвилини.

"За даними останнього перепису, в Україні проживало 50 тисяч ромів, але динаміка їхньої народжуваності як мінімум подвоїла цю цифру за минулі десять років. Ми бачимо їх щодня, але майже нічого не знаємо про їхні культуру, історію, сьогодення. У новинах цигани переважно з'являються в розділі "Кримінальна хроніка", рідко хто може згадати, що саме циганська музика надихала Ліста й Брамса, мало хто знає, що під час Другої світової цигани пережили свій Голокост – Пораймос", - розповідає продюсер фільму Наталка Якимович.

Викрадення наречених, одруження у тринадцять років та справжнє весілля сина циганського барона. Чому цигани люблять золото і як уміння ворожити передається по крові. Лімузини та вози, розкіш і злидні та боротьба за владу всередині ромських поселень.

"Циганське суспільство дуже нагадує таку собі Україну в мініатюрі. Є аналогії і з політичної ситуацією в Україні. Наприклад, в одному з таборів, де ми знімали, невдоволеність людей своїм бароном призводить до революції", - ділиться враженнями від зйомок автор та режисер фільму Акім Галімов.

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю