22 травня – яке церковне свято: чому колись віряни вважали цей день найстрашнішим у році

22 травня яке церковне свято: традиції, прикмети та заборони
Getty Images
Поділитися:

У середу, 22 травня, віряни в Україні вшановують памʼять святого мученика Василіска — відважного героя раннього християнства.

Святий мученик Василіск жив у часи, коли християнство жорстоко переслідували. Він не лише сповідував віру, а й був прикладом безмежної відданості. Зазнавши численних катувань, він не зрікся Христа і прийняв мученицьку смерть. Його історія — це приклад безстрашності і перемоги духу над тілом.

Вважається, що до святого Василіска звертаються з молитвами про зміцнення віри, про зцілення душі й тіла, а також у пошуках внутрішнього миру в непрості часи.

Народні прикмети та заборони на 22 травня

У народному календарі день Василіска має особливу репутацію — його вважають одним із найнебезпечніших у році. Згідно з віруваннями, цього дня народжується зміїний цар Василіск — міфічна істота, що символізує темні сили. Саме тому день вважали невдалим для будь-яких починань.

За прикметами, ясне небо і спів птахів зранку обіцяють суху і теплу погоду. А ось гроза у цей день натякає на мінливе літо — з різкими змінами від спеки до дощів.

Що не можна робити

  • сваритися, ображати інших, відмовляти в допомозі;
  • заздрити, пліткувати, зневірюватися;
  • працювати в полі чи на городі — щоб не зів'яли волошки;
  • свистіти — це нібито накликає брехню та крадіжки;
  • проводити хірургічні операції — вважалося, що вони можуть нашкодити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знову різке похолодання та зливи: синоптикиня розповіла, яка буде погода до кінця травня

Новини по темі
Всі новини