До Міжнародного дня дитячої книги: Людмила Барбір, Неля Шовкопляс та інші ведучі 1+1 Україна поділилися улюбленими книгами своїх дітей

Міжнародний день дитячої книги 2025: ведучі 1+1 Україна розповіли про уподобання своїх дітей
1+1 Україна
Поділитися:

Напередодні Міжнародного дня дитячої книги, який відзначається 2 квітня, відомі українські телеведучі 1+1 Україна розповіли про літературні вподобання своїх дітей.

Щороку 2 квітня відзначається Міжнародний день дитячої книги, і з цієї нагоди ведучі телеканалу 1+1 Україна поділилися улюбленими книжками своїх дітей. Юрій Горбунов, Неля Шовкопляс, Святослав Гринчук, Валентина Хамайко, Тімур Мірошниченко та Людмила Барбір розповіли, які історії захоплюють їхніх малюків і підлітків.

Усі ведучі погоджуються з тим, що книги відіграють важливу роль у вихованні дітей та допомагають їм розширювати світогляд, розвивати уяву та вчитися важливим життєвим цінностям.

Святослав Гринчук і Дзвінка

Святослав Гринчук зазначає, що для нього дуже важливо, аби донька любила читати, і щоб читання стало для неї цікавою розвагою.

«На щастя, зараз в Україні дуже багато цікавої, яскраво виданої і дуже різноманітної літератури для малюків, по-доброму заздрю їй, згадуючи своє дитинство. Коли деякі дуже хітові книжки можна було лише на 2-3 тижні позичити в бібліотеці. І то лише якщо випередив  усіх інших ровесників, які теж за ними полювали», — поділився Гринчук.

Святослав Гринчук
1+1 Україна

Донька ведучого 1+1 Марафон Святослава Гринчука Дзвінка залюбки читає різноманітні книжки, серед яких «Маленька одноріжка Зіронька. Мрії здійснюються тобою» Міли Берґ, «Мортіна» Барбари Кантіні» та «Мамині рецепти сну» Анни Салени. Також їй до вподоби класичні твори, як-от «Маленький принц» Антуана де Сент-Екзюпері, та захоплюючі історії про дружбу та пригоди, наприклад «Муха та Найда» Валентини Дуван.

Людмила Барбір та Тарас

Син Людмили Барбір Тарас росте в сім'ї справжніх книголюбів. Серед його улюблених книг, як розповідає Людмила Барбір – «Дивовтеча» Дженніфер Белл, «Звіродухи» Брендона Мулла, «Самійло» Ярослава Яріша та «Чарівні історії українського міфу» Дари Корній. Проте він також із задоволенням читає книжки про історію України та античних богів.

Людмила Барбір
1+1 Україна

«У нас в сім’ї читають усі (у мене мама вчителька, тож читання одне з моїх найулюбленіших хобі). Я багато читала Тарасові з малечку. Та й він бачить що і я, і чоловік любимо читати, тож і сам бере до рук книжку», — розповідає Людмила Барбір. 

Валентина Хамайко з Соломією, Михайлом, Мирославою і Андрієм

Валентина розповідає, що багато читає її старша донька Соломія і вже сама собі купує книжки. Серед її рекомендацій: «Володар мух» Вільям Ґолдінґ, «Зоологічна екскурсія супермаркетом» Леонід Горобець, «Фрукти проти овочів» Олексій Коваленко, «Мертві моделі» Мартин Якуб, «1984» та «Колгосп тварин» Джордж Орвелл, «Сіндер. Хроніки місяця» Марісса Мейер, «Атомні звички» Джеймс Клір, «Не озирайся і мовчи» Макс Кідрук.

А от Михайло, на жаль, мало читає, проте Валентина зізналася, що хочуть розвинути в ньому любов до книг:

«Лише те, що кажуть в школі. Влітку змусила його прочитати «Сокира» Гарі Полсен. Цю книжку нам теж порекомендувала Соломія. Історія з реального життя, де головний герой підліток. Вона про силу людського духу, у якій порушено проблеми дорослішання та виживання в умовах дикої природи. Відверто кажучи, ми з чоловіком сподівались, що так зможемо пробудити в Михайлові інтерес до книг. «Сокиру» дочитав, сказав що класна книга, але нічого нового не почав».

Валентина Хамайко

Доньці Мирославі Валентина довгий період читала Притчі на кожен день, якій їй дуже подобалось. адже після прочитаної історії можна поговорити про них. А наймолодшому Андрійку ведуча читає різні казки. Зізнається, від старших дітей йому у спадок дісталась чимала бібліотека.

Неля Шовкопляс з Матвієм та Тимофієм

«Я почала дітям читати книжки, коли їм було ще по півтора року. Тож у нас традиція — кожного вечора перед сном читати кілька сторінок. Єдине, що зараз вони вже почали спати в окремих кімнатах і трішки незручно, бо мені тепер треба читати два рази — спочатку одному, потім другому. А раніше як було — я лягаю, читаю, а вони по обидва боки слухають», — розповідає Неля. 

Неля Шовкопляс з синами

Сини Матвій і Тимофій полюбляють серію «Банда піратів» Жюльєт Парашині-Дені та Олівера Дюпена. Змалечку в їхній родині є традиція – читання перед сном. Зараз хлопці вже самі обирають книжки, серед яких багато історій про людські якості: доброту, чесність, відповідальність.

Тімур Мірошниченко з Мією, Марком, Марселем і Ангеліною

В родині Тімура Мірошниченка, як зізнається ведучий, діти люблять, коли він читає з інтонаціями та по ролях, що перетворює читання на справжню виставу. Особлива увага приділяється українським книгам – у бібліотеці тільки україномовна література, включаючи народні казки та пізнавальні енциклопедії.

Тімур Мірошниченко
timur.miroshnychenko/Instagram

«Ми читаємо книжки дітям переважно перед сном, аби вони швидше заснули. Полюбляють, коли я їм читаю по ролях, з інтонацією — тоді малеча це сприймає як аудіоспектакль. Але у Мії і Марка поки що немає улюблених казкових персонажів. Багато книжок розвиваючих, всіляких дитячих енциклопедій. Тішить, що зараз український ринок дитячої літератури дуже різноманітний», — зазначає Тімур.

Юрій Горбунов з Іваном та Данилом

Сини ведучого, Іван та Данило обожнюють слухати як класичні казки, так і вигадані татом історії. Іван особливо любить збірку «Мед для мами» Івана Малковича та Софії Ус, яку вперше почув ще в аудіоформаті.

«Причому перший раз він її почув, коли я робив начитки казок для нашого каналу ПлюсПлюс. Коли ми в ютубі натрапили на неї, Іван сказав: «О, тато, так це ж твій голос! А чого ти мені про це не казав?» Тож син почав слухати цю збірку казок і «Мед для мами» — його улюблена», — розповідає Юрій Горбунов.

Юрій Горбунов
gorbunovyuriy/Instagram

Вдома у ведучого також багато книжок видавництва Абабагаламага, а сам Юрій часто вигадує історії на ніч за участі друзів сина, що стають справжніми пригодницькими оповідями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли Вербна неділя у 2025 році: традиції свята та що не можна робити

Новини по темі
Всі новини