Михайлів день 2024: коли відзначається та що не можна робити

Михайлів день 2024: коли відзначається та що не можна робити
Свято-Михайлівський Золотоверхий чоловічий монастир/Facebook

Розповідаємо, коли свято Собор Архістратига Михаїла за новим календарем та що воно означає.

Поділитися:

Собор Архістратига Михаїла — це церковне свято, присвячене вшануванню архангела Михаїла та всіх небесних сил, які служать Господу. Архангел Михаїл вважається захисником від темних сил і символом божественного справедливого суду. 

Коли відзначається?

З 2024 року православна церква України перейшла на новий календар, що зміщує святкування Собору Архістратига Михаїла. Цьогоріч це свято відзначатиметься 8 листопада (а не 21 листопада, як було раніше).

Історія та значення свята

У християнській традиції Архангел Михаїл є головним ангелом, який стоїть на чолі небесного війська. Відповідно до біблійних переказів, він бореться з темними силами, які намагаються розірвати зв'язок між Богом і людством. Відтак, вшанування Михаїла символізує божественну допомогу у подоланні труднощів, надає підтримку та укріплює віру.

Особливу популярність свято набуло в Україні, де Архангел Михаїл є захисником багатьох міст і сіл. Він також є покровителем Києва, столиці України, де на головній площі розташований монумент Архангела Михаїла.

Що не можна робити в цей день?

На Михайлів день існує кілька важливих заборон, яких віряни намагаються дотримуватися, щоб уберегти себе від гріха та отримати благословення від архангела Михаїла:

  • Не сваріться та не проявляйте агресію. У цей день варто уникати сварок, конфліктів, грубощів і образ, оскільки архангел Михаїл символізує справедливість і мир. Вважається, що сварки в цей день можуть привернути нещастя.

  • Не здійснюйте важку фізичну працю. У цей день не рекомендується виконувати важку домашню роботу, оскільки він присвячений молитві, роздумам про духовне життя та внутрішній мир.

  • Уникайте поганих думок і намірів. Важливо контролювати свої думки, бути терпимим і добрим до інших, адже архангел Михаїл не терпить злих намірів і помислів.

  • Не позичайте грошей. У народних прикметах говориться, що в цей день краще уникати будь-яких фінансових угод, оскільки це може призвести до фінансових втрат.

Народні традиції та прикмети на Михайлів день

  • Люди моляться архангелу Михаїлу, просячи захисту та допомоги в складних життєвих ситуаціях. Багато хто також просить за здоров’я близьких, особливо якщо хтось хворіє.

  • На Михайлів день заведено допомагати тим, хто потребує, годувати безпритульних тварин, займатися благодійністю. Вважається, що прояви доброти в цей день особливо цінуються на небесах.

  • В цей день архангел Михаїл захищає від злих духів і відганяє нечисть, тому люди читали особливі молитви, щоб забезпечити захист для своїх домівок і родин.

  • За погодою на Михайлів день намагалися передбачити погоду на зиму. Наприклад, вважалося, що якщо цього дня випав сніг, то зима буде ранньою і холодною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Церковний календар на листопад 2024: коли почнеться Різдвяний піст

Новини по темі