Названі найкращі українські подкасти 2023 року за версією слухачів та MEGOGO AUDIO

Найкращі українські подкасти 2023 року за версією слухачів та MEGOGO AUDIO

Група 1+1 media стала медіапартнером заходу. 

Поділитися:

2 жовтня в креативному просторі Києва MacPaw Space визначили найкращі українські подкасти 2023 року в межах професійної аудіопремії «Слушно» від MEGOGO AUDIO. Цей вечір став важливою подією для поціновувачів аудіо контенту, адже номінанти вразили своєю якістю та різноманітністю категорій й тематик, а переможці – отримали заслужену відзнаку від аудиторії та фахівців у галузі подкастингу. Група 1+1 media стала медіапартнером заходу. 

українські подкасти

Цьогоріч «Слушно» зібрало 135 подкастів, найбільше учасників подалося у категоріях «Про історію та суспільство» (41) та «Про культуру і мистецтво» (31).

«Вже втретє ми відзначаємо найкращі досягнення в аудіоіндустрії України й обʼєднуємо професійну спільноту, щоб заохочувати розвиток інфраструктури виробництва й дистрибуції аудіоконтенту. Для нашої команди важливо як надавати право вибору слухачам, так і вручати відзнаки від MEGOGO AUDIO у кожній номінації. Наразі найбільшим здобутком вважаємо зростання кількості та якості українських подкастів на ринку, що дозволяє з оптимізмом дивитись у майбутнє галузі», – розказала Валерія Толочина, маркетинг-директорка MEGOGO.

українські подкасти

За результатами слухацького онлайн-голосування з 21 серпня до 18 вересня нагороди вибороли:

 • Найкращий подкаст про бізнес — Дій. Подкаст про бізнес

 • Найкращий подкаст про культуру й мистецтво — Де ми?

 • Найкращий подкаст про історію й суспільство — УТ-2

 • Найкращий спортивний подкаст — SportHub Єврофутбол

 • Найкращий подкаст про науку й технології — DOU Podcast

 • Найкращий розважальний подкаст — Шит Ай Ноу Лайв

 • Найкращий подкаст про здоровʼя та саморозвиток — Чому ти зміг?

українські подкасти

Цьогоріч майже у всіх номінаціях точилась тісна боротьба, лідери відчутно відірвалися вперед наприкінці останнього тижня голосування. За улюблені подкасти слухачі віддали понад 15 тисяч голосів.

Номінація «Найкращий подкаст про історію й суспільство» другий рік поспіль залишається найбільш популярною серед авторів подкастів. Найменше учасників – у номінаціях «Найкращий подкаст про бізнес» та «Найкращий подкаст про спорт».

У категорії «Вибір команди MEGOGO AUDIO» за результатами внутрішніх обговорень та таємних голосувань визначені наступні переможці:

 • Бізнес — До і після 

 • Культура й мистецтво — Шалені авторки

 • Історія й суспільство — Культурний трибунал

 • Наука й технології — Головна обсерваторія

 • Розважальний подкаст — Не мали дівки клопоту

 • Спорт — Chumaky

 • Здоровʼя і саморозвиток — Фінансова терапія

​​«Вибір MEGOGO AUDIO це відзнака проєктів, які на нашу думку, є трендсеттерами на ринку. Ми звертаємо увагу на якість звуку і монтажу, актуальність теми та сталість продукту, а також на формат», – додала менеджерка MEGOGO AUDIO Катерина Котвіцька.

Цьогоріч вперше була вручена окрема спецвідзнака «Подкаст у часи війни» за актуальність і послідовну якісну роботу з темами, які стосуються війни в Україні. Її здобув подкаст «Добровольці» від військової Аліни Сарнацької, що виходить щодватижні на Громадському радіо. Це проєкт про героїчних людей, які не тримали в руках зброю до війни. Історії записані прямо на позиціях. Команда MEGOGO AUDIO разом з Володимиром Дегтярьовим, CEO Newsfront Communications, який зараз служить у лавах ТрО ЗСУ, розглянули 21 тематичний проєкт, оцінюючи їх за 5-ма розробленими критеріями. 

Гран-прі премії «Слушно» також вперше отримав не окремий проєкт, а студія подкастів Sebto media, яка не боїться експериментувати, створює нові формати в аудіо й успішно працює зі слухацькою спільнотою.

Женя Янович, актор та ведучий лейт-найт шоу «20:23» став ведучим вечора. Він зазначив: ​​«Власне, премію «Слушно» я ідентифікую собі, як своєрідний маяк. Це той самий орієнтир. Будь-який українець, що хоче заглибитись у світ подкастингу, може переглянути номінантів/переможців премії та розуміти, ось це точно окей. А кожен новий креейтор розумітиме, що якщо він робитиме якісно, то його обовʼязково відзначать». 

Нагадаємо, премія «Слушно» була заснована у 2021 році командою MEGOGO AUDIO медіасервісу MEGOGO. «Слушно» — це унікальна можливість для талановитих подкастерів отримати визнання, представити свої проєкти та знайти нових шанувальників.

Новини по темі