Психолог "Поверніть мені красу" розповіла, чим загрожує жінкам "бажання стати невидимою"

Психолог "Поверніть мені красу" розповіла, чим загрожує  жінкам "бажання стати невидимою"

Сором'язливість, невпевненість у собі, бажання стати невидимою та непомітною можуть бути властиві і звичайним людям, які, на відміну від героїнь "Поверніть мені красу", не пережили таку страшну катастрофу з настільки жахливими

Поділитися:

Героїня першої програми "Поверніть мені красу" Лариса Погоріла втратила красу та впевненість у собі внаслідок жахливої аварії. Жінка казала про те, що дуже хотіла, щоб на неї поменше звертали увагу; про те, що вона прагнула стати непомітною, бути невидимою.

Однак сором'язливість, невпевненість у собі, бажання стати невидимою та непомітною можуть бути властиві і звичайним людям, які, на відміну від Лариси, не пережили таку страшну катастрофу з настільки жахливими наслідками.

І якщо у випадку Лариси бажання сховатися від життя було цілком виправдане (люди досить нетактовно акцентували увагу на її дефекті, буквально тицяли пальцем, чим, звичайно, травмували Ларису й завдавали їй болю), в інших випадках "бажання стати невидимою" може не мати під собою очевидних підстав, але дуже заважати повноцінному життю та насолоді всіма його радощами.

Що означає ваша "невидимість"?

  • Ви чогось боїтеся (нехтування, провалу, насмішок тощо – болю, врешті-решт, оскільки всі ці події завдають болю).
  • Ви не впевнені в собі, ви не вірите у свої сили, в те, що зможете, впораєтеся, що у вас вийде - ви боїтеся провалу. Тобто, знову страх болю!

Чим загрожує?
Жити в півсили або на 10% можливостей не лише нудно й сумно, але й шкідливо для здоров'я. Усе живе має розвиватися - а це означає: рости (у всіх сенсах слова: у професії, у приготуванні страв, у спілкуванні з новими людьми - в усьому, з чого складається ваше життя!). Ризикувати, робити щось нове, виходити із зони комфорту, "накачувати м'язи", "ганяти кров", час від часу перебувати в стресі подолання та радості досягнення.

Екзистенціальний застій призводить не тільки до депресії та смутку, але й істотно впливає на якість життя і стан здоров'я. Песимісти і невпевнені в собі люди набагато частіше хворіють, ніж оптимісти й "живчики".

Як долати бажання бути невидимою?

  • Виходити із зони комфорту. При цьому пам'ятати, що, залишаючи зону комфорту, ви піддаєте себе стресу та втрачаєте якийсь важливий ресурс.
  • Отже, подбайте про свій ресурс і не ставте непереборних завдань. Наприклад, якщо ви боїтеся публічних виступів, спочатку виголосіть тост тим, хто точно вас не розкритикує, потім – виступіть із промовою для ширшої аудиторії, і тільки вдосталь натренувавшись на "своїх" і отримавши підтримку, знайшовши впевненість у своїх сильних сторонах, - виходьте на публіку.
  • Сором'язливість, невіра в себе - це теж свого роду звичка - певні переконання щодо себе, запрограмовані з дитинства. Отже, треба змінити "програму". А в цьому дуже допомагають афірмації впевненості. Знайдіть, створіть, повторюйте. Правильно підібрані афірмації сильно змінюють життя. Перевірено!
  • Займайтеся спортом, гуляйте, зміцнюйте своє тіло. Саме воно може стати тим джерелом і ресурсом впевненості, сили й рішучості, яких вам не вистачає для того, щоб бути яскравою, живою, видимою!

ОЛЕНА ЛЮБЧЕНКО,
Кандидат психологічних наук,
Експерт проекту "Поверніть мені красу"

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю