Святослав Вакарчук презентував кліп про війну в ефірі "ТСН. Тиждень"

Святослав Вакарчук презентував кліп про війну в ефірі "ТСН. Тиждень"

Тренер проекту пояснив, що означає назва пісні

Поділитися:

Сьогодні, 26 квітня, в ефірі програми "ТСН. Тиждень" відбулася прем'єра нової пісні гурту "Океан Ельзи" "Це не твоя війна".

 За словами тренера "Голосу країни" Святослава Вакарчука, головна ідея пісні, що ховається в назві, є непростою для зізнання навіть самому собі – нам, українцям, протягом багатьох століть постійно нав'язують ззовні чиїсь думки, дії і, навіть, війни. Нині настав час, врешті, брати відповідальність та ініціативу на себе. 

"Головна битва – всередині кожного з нас, всередині нашого суспільства. Адже "твоя війна" - це боротьба з власними комплексами, страхами щось змінити, вплинути на те, що відбувається навколо тебе, не звинивачувати "десь і когось", а брати ситуацію в свої руки. Це – надскладно, та без цього немає успішного майбутнього ні у людини, ні у суспільства, ні у країни", - наголошує Вакарчук.

Робота над композицією почалася ще у жовтні минулого року і перша частина була створена буквально за 5 хвилин. Святослав: "Я написав приспів відразу. Сів за піаніно і все – більше не змінював ні слова: просто сів і почав грати. А далі я зрозумів, що емоційно виснажився, що не можу зараз нічого написати і потрібно просто чекати".  

Пісня була завершена в січні 2015 року. Після її появи було вирішено відразу зняти відео і презентувати разом.

Режисером, автором ідеї кліпу став Говард Грінхол. У ОЕ це другий досвід роботи з іменитим британцем. Першим спільним відео став кліп на пісню "Обійми" з альбому "Земля".

Одним з головних елементів відео "Не твоя війна" є така собі монета випадкового вибору з темною та світлою сторонами. Цей образ виник з ідеї режисера зобразити суспільство, яке чекає, а не діє, яке відстороненно спостерігає, в який же бік впаде монета, "пощастить-не пощастить" в черговий раз. А це – шлях занепаду, а аж ніяк не розвитку.  Та в кінці відео, зображена в ньому спільнота все-таки отримує шанс на розвиток, все залишається вже в її руках. А монета просто зникає.

Робота над кліпом на пісню ОЕ "Не твоя війна" проходила в Києві наприкінці березня цього року. До участі в зйомках запрошували шанувальників групи через соц.мережі, за 2 дні було подано майже 700 заявок. В самих зйомках взяли участь близько 400 осіб. Були люди, які спеціально приїхали з Черкас, Львова, Білої Церкви, Миколаєва, Херсона і навіть Симферополя!

До речі, для зйомок були виготовлені дві ідентичні моделі символічної монети: одна розміром з 5-копійчану звичайну монету, а друга мала в діаметрі 1 метр. Дизайн був розроблений спеціально для кліпу: з одного боку – темне, гнівне сонце, з іншого – світле та усміхнене. Аналогів монети не існує.

Головним оператором зйомок став Ендрю Хорнер, який також працював на зйомках кліпу "Обійми" та був головним оператором зйомок концерту ОЕ на НСК "Олімпійський" в червні 2014 року

Щодо роботи над піснею, то продюсером запису став Святослав Вакарчук. Це перша його робота в такій якості для рідної групи. Аранжуванням клавішних займався Мілош Єліч. Участь у запису в студії, окрім групи, взяли також музиканти з Національного камерного ансамблю "Київські солісти" та хор Ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України. Мастеринг пісні проходив на Gateway Mastering Studios (інженери - Bob Ludwig, Adam Ayan)
В понеділок, 27 квітня запланована всеукраїнська радіо-прем'єра піcні "Не твоя війна".