24 лютого — три роки героїчного спротиву: як Україна з початку повномасштабного вторгнення Росії протистояла ворогу й досі продовжує чинити опір

Треті роковини повномасштабного вторгнення Росії в Україну
Getty Images
Поділитися:

Ранок 24 лютого 2022 року назавжди увійшов в історію України та світу, поділивши життя українців на до та після — війни.

Цього дня 3 роки тому жителі різних міст України прокинулися від вибухів — так почалася повномасштабна війна Росії проти України. Російська армія завдала авіаударів по нашій державі та одночасно розпочала наступ з різних напрямків. Попри плани росіян захопити Україну в рекордно короткі терміни, наша держава й досі тримає оборону та гідно протистоїть російській навалі.

Про те, як почалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну, згадали у марафоні Єдині новини.

Фактично, російсько-українська війна триває вже 11 років з 2014 року. Коли були зафіксовані перші незаконні перетини державного кордону України російськими збройними силами через Керченську протоку 20 лютого 2014 року. Попри героїчну боротьбу української армії територія Автономної Республіки Крим, місто Севастополь, частина Луганської та Донецької областей — залишилися окупованими.

Хроніка 24 лютого 2022 року

24 лютого 2022 року РФ почала повномасштабне вторгнення в Україну відразу з кількох напрямків: північного (Київська, Сумська та Чернігівська області), східного (Донецька, Луганська та Харківська) й південного (з окупованого Криму на Херсон, Миколаїв, Запоріжжя, Маріуполь).

Близько о 4-ій годині ранку Володимир Путін оголосив про спеціальну воєнну операцію, а вже за кілька хвилин у містах України пролунали потужні вибухи. Разом з авіаударами по великих містах ворог обстріляв державний кордон. Цей день Україна та весь світ запам'ятають як початок повномасштабного збройного наступу Росії в Україну.

Через кілька годин після цього Президент України Володимир Зеленський записав відеозвернення до українців та оголосив воєнний стан. Міжнародні партнери відразу почали готувати першу можливу підтримку. Водночас з цим тривали бої на всіх східних прикордонних пунктах пропуску України. 

Вдень російська армія зайшла до Херсонської області та захопила Каховську ГЕС і переправи через Північнокримський канал та здійснила спробу захопити Антонівський міст. У той час, як в Чорному морі до берегів острова Зміїний підійшов флагман Чорноморського флоту РФ — крейсер Москва, який запропонував українським військовим здатися. Однак захисники острова чітко дали зрозуміти окупантам, куди їм слід рухатися далі, відомою для всіх українців фразою. 

Водночас у всіх містах України тисячі людей добровільно мобілізовувалися до війська, а хтось без зброї намагався сам зупинити ворожу техніку. Російська армія інтенсивно просувалася Луганською, Сумською, Харківською, Чернігівською та Житомирською областями, а також з боку тимчасово окупованого Криму та на Донбасі. Однак головною ціллю було захоплення столиці України — Києва.

Наступ на Київ росіяни вели з усіх напрямків: з Білорусі — через зону відчуження, де ворог захопив Чорнобильську АЕС, а також російський десант атакував аеродром у Гостомелі. Величезні колони російської техніки рухалися в бік столиці. Росіяни планували захопити Київ за три дні, проте в них так і не вийшло це зробити.

Увечері 24 лютого 2022 року Володимир Зеленський записав ще одне відеозвернення, у якому підбив підсумки найдовшого дня в історії України. Він заявив, що Україна чинитиме опір до останнього — і ось уже 3 роки український народ героїчно продовжує боротися за своє існування та відстоювати справедливість.

Президент України Володимир Зеленський у треті роковини повномасштабного вторгнення росіян подякував усім, хто захищає Україну.

«Три роки спротиву. Три роки вдячності. Три роки абсолютного героїзму українців. Пишаюся Україною! Дякую всім, хто захищає її та допомагає. Всім, хто працює на Україну. І вічна памʼять кожному, хто віддав своє життя заради нашої держави та людей», — наголосив Володимир Зеленський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Хто тисне руку Путіну, той заплямовує себе кров'ю»: Алан Бадоєв презентував стрічку Довга доба в Будапешті та висловився про російського диктатора і справедливий мир для України

Новини по темі
Всі новини