ТСН і VIVA! відкрили фотовиставку Переможці

ТСН і VIVA! відкрили фотовиставку Переможці

Фотовиставка Переможці відкрилася 3 лютого у Києві.

Поділитися:

Мультимедійний соціальний проект із символічною назвою Переможці – це спільна справа Телевізійної служби новин (ТСН) та журналу VIVA!, що реалізується за підтримки благодійного фонду Save Lives Together, клініки доктора Валіхновського, Феєрії мандрів, громадської організації Підмога.інфо та інших.

У середу, 3 лютого, відкрилася грандіозна фото-експозиція Переможці, яка показує 17 мужніх, красивих і сильних чоловіків та одну жінку-волонтера – наших захисників, котрі живуть з протезами. Вони втратили частини тіла у воєнних діях на сході України, але не втратили сили духу. Тож ці люди є справжніми переможцями у багатьох сенсах: над ворогом, над обставинами, над болем, над проблемами, над собою. Автори фото – Олександр Мордерер і Тетяна Рубльова.

Виставка буде працювати у музеї до 21 лютого включно. Протягом цього року проект Переможці побачать і в інших містах України, Європи, а також США та Канаді. Наприклад, уже 19 березня фотоекспозицію Переможці зустрічають в Торонто.

На відкритті виставки на великому екрані було презентовано спеціальний відеоарт – бекстейдж Переможці Віталія Панасюка, оператора 1+1.

Хірург Ростислав Валіхновський, який уже давно допомагає лікуватися пораненим героям АТО, підтримав проект Переможці та пообіцяв допомогти  бійцю 30-ї механізованої бригади Андрієві Кононюку провести реконструктивні операції на обличчі та кінцівках. 

Під Артемівськом Андрій отримав серйозне черепно-мозкове поранення, а також чисельні осколкові мінно-вибухові ураження. Але вийшов з поля бою живим! Переніс кілька операцій у Харкові, проте потребує подальшого лікування та реабілітації. Сьогодні він посміхається, хоча в його тілі залишилися ще кілька уламків міни, які щодня нагадують про себе нещадним болем.

На виставці розповіли про заповітні мрії кожного героя проекту, а деякі – одразу  здійснили. У рейтингу найпопулярніших мрій наших воїнів були подорожі. Більшості хлопцям в їх житті ще не вдалося побачити світ, вони рідко бували на морі і дуже мріють побачити Європу та США. Чарівником, який здійснив мрії, став Ігор Захаренко і його Феєрія мандрів – він подарував сертифікати на туристичні путівки до різних країн.

Ірина Пилипенко, директор фонду SaveLivesTogether, здійснила мрію Влада Кузнєцова, який з дитинства хотів побачити Техас у США. Вже  зовсім скоро Влад зможе вирушити туди на екскурсію! А Назар Барилко, зенітник 24-ої механізований бригади, у ці дні вже перебуває у Канаді на реабілітації. Мрію відновити фізичну форму мають всі бійці, і в цьому їм допоможе спортивний клуб Dog & Grand CrossFit, який презентував всім 18 учасникам проекту річні абонементи.

Сюрпризом події стало освідчення! Віктор Кардаш встав на коліно і зробив пропозицію руки і серця своїй коханій дівчині Ользі. Вона відповіла "Так!".

Володимир Нечипорук, генеральний продюсер Ukrainian Fashion Week, зробив неймовірний подарунок для молодят від партнерів – це круїз Англією, яку Віктор дуже мріяв побачити. Дизайнер Лілія Братусь подарувала нареченій сертифікат на весільну сукню. До війни Кардаш був учителем танців, а наразі живе з протезом ноги, але присягається відновити сили і танцювати далі. 

До речі, під час роботи на проекті одружилися та знайшли свої половинки Олексій Замірко та Олексій Аванесян. Проте неодруженим залишається найбільший красень – обличчя з обкладинки – 21річний  Юрій Весельський.

Серед гостей презентації були – Олександр Ткаченко, генеральний директор 1+1 медіа; Інна Катющенко, генеральний директор Едіпрес-Україна; Дмитро Кулеба, посол із особливих доручень МЗС України; Наталія Мосейчук і Марічка Падалко – ведучі 1+1; Олег Собчук (СКАЙ); Віктор Павлік; Анжеліка Рудницька; волонтер Наталія Юсупова; Вікторія Федорчук та інші.

Світлана Тарабарова презентувала пісню-надію Весна, Анастасія Приходько  заспівала Герої не вмирають. Віртуоз-оркестр Kiev Tango Project презентував Щедрик, а гурт Барви, Ейра і Врода привітали героїв виконанням Верше мій, Верше.

Консолідація зусиль меценатів, волонтерів, медіа, лікарів, закордонних партнерів  дає змогу презентувати потужний проект, покликаний допомогти в розв'язанні актуальних в Україні проблем у сфері протезування. Наприклад, треба організувати можливість зручного і якісного технічного огляду тих, хто живе з протезами, а операції новітнього протезування й самі протези зробити доступнішими.

Переможці" привертають увагу широкої громадськості до всіх, хто живе з інвалідністю. Такі люди теж мають право зручно пересуватися містом, спускатися в метро, вільно ходити в театри та кіно, подорожувати Україною. Наша інфраструктура, будинки, різні заклади, тротуари мають бути облаштовані для комфортного пересування всіх людей без винятку.

"Мета проекту Переможці – змінити ставлення суспільства до тих, хто втратив частини тіла. Адже сучасні технології дозволяють таким людям жити повним життям, працювати, займатися спортом і відчувати себе рівними. Вони заслуговують на поважне гідне ставлення, але на разі, на превеликий жаль, в Україні з цим проблеми, – зауважила Соломія Вітвіцька. – Світлини проекту опубліковано у благодійному спецвипуску журналу VIVA! Переможці. В україномовному номері – 18 дивовижних історій  про героїв. Всі кошти від продажу буде передано на розвиток сучасного протезування в Україні.  Журнал можна придбати у книгарнях, а також у мережі інтернет-магазину Yakaboo.ua. Заплановано також друк англомовної версії спецвипуску. Проект Переможці також включає серію інтерв'ю з героями АТО і відомими особистостями, які живуть з протезами – наприклад, Оксаною Мастерс та Євгенієм Кравітз. Куратор проекту – Соломія Вітвіцька готує цикл сюжетів про відважних людей, які живуть з протезами, але не впали духом та досягнули успіхів як у професійному, так у в особистому житті, і своїм прикладом надихають тисячі співвітчизників. Дивіться щоп'ятниці в новинах ТСН.

Новини по темі