Новаторський формат та розмова з Єгором Гордєєвим: у Києві пройшла вистава-рефлексія Блокпост

У Києві пройшла вистава Блокпост та дискусія на тему впливу війни на повсякденне життя, модератором якої став ведучий 1+1 Україна Єгор Гордєєв.
До річниці повномасштабного вторгнення на Новій сцені Національного академічного драматичного театру імені Лесі Українки відбулась особлива прем’єра — вистава Блокпост у новаторському форматі: одночасно на театральній сцені та в онлайн-трансляції. Медіапартнери заходу — 1+1 media, телеканал 1+1 Україна й платформа Київстар ТБ.
Блокпост — це флешбек у події 24 лютого 2022 року. П'єса Антона Несміянова, написана в перші тижні повномасштабного вторгнення, вже перекладена кількома європейськими мовами. Нещодавно її представили в румунському місті Тімішоара у постановці Олександра Степанцова. А тепер, за ініціативою Театру імені Лесі Українки та телеканалу 1+1 Україна, її поставили в Києві, щоби дати глядачам простір для осмислення, підтримки та спільної рефлексії.
«Увесь день згадую, як це все починалося 24 лютого. Ким я був тоді. І хто я зараз. Це зовсім різні люди. І я так гадаю, що кожен з нас, тут присутніх, так само. Саме для цього ми зібралися. Щоб поговорити, ким ми були і ким ми стали», — каже актор і військовослужбовець Юрій Кухаренко.
Після вистави відбулася дискусія, під час якої глядачі змогли не тільки згадати пережите, а й осмислити свій теперішній стан. Модератором зустрічі став ведучий 1+1 Україна Єгор Гордєєв, який першим повідомив про початок повномасштабного вторгнення в телеефірі. Долучилися до розмови: актор і військовослужбовець Юрій Кухаренко, шеф-редакторка видання Бабель Катерина Коберник, акторка Олена Кравець
«За три роки ми майже не розрізняємо себе до 24 лютого 2022 і після. Ми змінилися, але чи усвідомили це? На третю річницю вторгнення ми спробували експериментальний формат – зібрати в одному місці людей із різними досвідами, професіями, зламами й надіями. Дивитися на себе збоку. Без страху і замовчувань. Не придушуючи емпатію, не уникаючи контексту – обережно, але відверто», — ділиться Єгор Гордєєв.
Виставу і розмову можна переглянути за посиланням.
Під час заходу стартував збір коштів на авто для окремої роти безпілотних систем ППО 429-го окремого полку Ахіллес, де служить акторка театру ім. Лесі Українки Марія Агапітова. З перших днів війни вона допомагала як волонтерка, а у травні пройшла навчання й стала операторкою БПЛА. Підтримати збір можна за посиланням.