Одеський кінофестиваль оголосив конкурсну програму

З 911 фільмів , які були подані на участь із 81 країни, селекційна комісія відібрала 12 фільмів.

Поділитися:

За Гран-Прі ОМКФ 2017 – «Золотого Дюка» – та інші нагороди Міжнародного конкурсу будуть змагатися кінострічки з Китаю, України, Сербії, Австрії, Литви, Ізраїлю, Естонії, Франції, Бразилії, Грузії, Бельгії та Іспанії. Більшість з них вже були відзначені нагородами на кінофестивалях класу А.

В Національній програмі заявлені 6 повнометражних та 17 короткометражних фільмів, а дві українські стрічки братимуть участь водночас в Міжнародному та Національному конкурсах.

ОМКФ 2017 - МІЖНАРОДНА КОНКУРСНА ПРОГРАМА

 1. Іспанська сімейна драма «Літо 1993» (Estiu 1993) Клари Сімон про 6-річну дівчинку Фріду, яка після смерті матері намагається адаптуватись до нового життя в родині свого дядька.
 2. Грузинська драмеді «Моя щаслива родина» (Chemi Bednieri Ojakhi) Нани Еквтімішвілі та Сімона Гросса, в якій автори з нового ракурсу піднімають звичну тему батьків, дітей та кризи середнього віку.
 3. Трагікомедія «Реквієм за пані Й» (Rekvijem za gospodju J) сербського режисера Бояна Вулетіча розповідає про те, як нелегко відважитись на самогубство, навіть якщо ти все спланувала, з усіма попрощалася і, здається, далі жити немає для чого.
 4. Україно-австрійський драматичний фільм «Січень-березень» (Ugly), знятий Юрієм Речинським, – нелінійна стрічка про кохання, хворобу, смерть та руйнацію.
 5. Французька стрічка «Сирота» (Orpheline) Арно де Пальєра – драматичний трилер, що представляє історії чотирьох жінок різного віку у різні моменти життя, що сплітаються в одне, демонструючи вплив часу та життєві протиріччя.
 6. Повнометражний дебют естонського режисера Валло Тоомла «Самозванці» (Teesklejad) психологічна драма про істину та ілюзії у сімейних відносинах
 7. Сатирична комедія «Король бельгійців» (King of the Belgians) – road-movie, у якому король Бельгії загубився на Балканах і починає подорож, повну божевільних зустрічей.
 8. Стрічка «Іній» (Frost) литовського режисера Шарунаса Бартаса створена в ко-продукції України, Литви, Польщі та Франції. У цій психологічній воєнній драмі одну з ролей виконала французька актриса Ванесса Параді.
 9. Комедія абсурду «Вільно й легко» (轻松+愉快 / Free and Easy) виробництва Китаю розказує історії жителів маленького китайського містечка. Поведінка усіх персонажів – суцільний фарс, котрий сплітаєтеся у картину аморального суспільства цього міста
 10. Бразильсько-французький фільм «Габріель і гора» (Gabriel e a montanha) – драматична історія подорожі юнака Африкою. Він зближується з місцевими жителями, їхнім побутом, поглядом на життя і крізь призму нових знань та знайомств починає по-іншому дивитись на власне життя.
 11. Дебютна повнометражна стрічка молодої режисерки Майсалун Хамуд «Ні тут, ні там» (Bar bahr). Драматична історія тель-авівського життя трьох молодих жінок, палестинок з ізраїльським громадянством, яких вдома сприймають напівпалестинками, а в Тель-Авіві – напівізраїльтянками.
 12. Також на Одеському кінофестивалі відбудеться світова прем’єра нового фільму «Рівень чорного» українського режисера Валентина Васяновича.

ОМКФ 2017 - НАЦІОНАЛЬНА КОНКУРСНА ПРОГРАМА 

 1. Нова робота Романа Бондарчука «Dixie Land» про дитячий музичний колектив та непростий вибір.
 2. Стрічка «Стрімголов» повнометражний дебют режисерки Марини Степанської.
 3. Трагікомедія режисера Аркадія Непиталюка «Припутні» – перший повнометражний український фільм, де майже всі герої розмовляють суржиком. На 8-м ОМКФ відбудеться світова прем’єра кінострічки.
 4. «Січень-березень» — українсько-австрійський драматичний фільм, знятий Юрієм Речинським.
 5. Документально-ігровий драматичний фільм «Рівень чорного» режисера Валентина Васяновича.
 6. Документальний фільм Сергія Буковського «Головна роль», лауреат премії «Золота Дзиґа» в категорії «Найкращий документальний фільм»

Такж в Національній конкурсній програмі буде показано 17 короткометражних фільмів:

 1. «Бузок», реж. Катерина Горностай
 2. «До фігури батька», реж. Ліза Бабенко
 3. «Причинна», реж. Андрій Щербак
 4. «Eluvium – regenerative being», реж. Стас Сантімов
 5. «Запаморочення», реж. Юра Катинський
 6. «Новосілля», реж. Надія Парфан
 7. «Ні! Ні! Ні!», реж. Микола Рідний
 8. «Merry-go-round», реж. Ігор Подольчак
 9. «Солатуім», реж. Крістіна Тинькевич
 10. «Ленінопад», реж. Світлана Шимко
 11. «Технічна перерва», реж. Філіп Сотниченко
 12. «Тимчасово», реж. Оксана Карпович
 13. «А ви любите Держпром?», реж. Вікторія Белявська
 14. «Випуск ’97» реж. Павло Остріков
 15. «Чудове чудовисько» реж. Сергій Мельніченко
 16. «Завтра ти обов'язково одужаєш» реж. Станіслав Битюцький
 17. «Благодать» реж. Жанна Озірна