Кандидати на пост Президента України підписали меморандум про чесні вибори

Право на владу
Дивись відео
Кандидати на пост Президента України підписали меморандум про чесні вибори
1plus1.ua

Документ оприлюднили у прямому ефірі Право на владу

Поділитися:

Вчора, 7 лютого, у прямому ефірі суспільно-політичного ток-шоу Право на владу на каналі 1+1 кандидати на пост Президента України підписали меморандум ініціативи «За чесні вибори» і зобов’язались об’єднати зусилля для протидії фальсифікації виборів. Відповідний документ під час програми підписали Юлія Тимошенко, Анатолій Гриценко, Андрій Садовий, Олександр Шевченко та Віктор Бондар. Володимир Зеленський заявив, що приєднується і також підписує меморандум.

Відео можна подивитись за посиланням.

Наводимо повний текст меморандуму:

«Ми, кандидати у президенти України, 

усвідомлюючи, що основою демократичного суспільства є вільні демократичні вибори; розуміючи важливість забезпечити демократичний шлях розвитку України; об'єднуємо наші зусилля для протидії фальсифікації виборів та захисту вільного і чесного волевиявлення громадян України.

Сьогодні чесність і прозорість виборів знову знаходиться під загрозою. Численні факти свідчать про те, що влада готується до масштабної фальсифікації результатів виборів. 

Такі спроби фальсифікувати вибори знищують майбутнє наших дітей. Наслідками фальсифікації результатів виборів можуть створити хаос, втрата Україною суб'єктивності. Україна ризикує зійти з демократичного шляху розвитку та втратити європейський вектор інтеграції.

Ініціатива За чесні вибори покликана захистити право українців на чесні вибори і, як наслідок, захистити демократичний шлях розвитку України. 

Ми закликаємо інших кандидатів, політиків, суспільних лідерів, волонтерів, усіх активних громадян України приєднатися до ініціативи За чесні вибори.

Ми закликаємо також кожного громадянина України не дати втягнути себе у процес фальсифікації виборів, і повідомляти про усі факти і спроби фальсифікацій до координаційної ради, яка у найближчі дні буде створена нашими політичними силами.

Ми також звертаємось до наших міжнародних партнерів із закликом допомогти захистити вільний вибір українського народу. Ми разом повинні зробити усе, щоб під ногами фальсифікаторів "горіла земля" як в Україні, так і за її межами. Щоб кожен фальсифікатор, від найбільш високопоставленого до рядового виконавця, був названий публічно і був справедливо покараний за співучасть у злочині.

Всі спроби сфальсифікувати вибори в Україні завжди закінчувалися трагічно для тих, хто намагався це зробити. Це не вдасться нікому зробити і зараз. Україна - не Росія.

Ми домовляємося про координацію зусиль та спільні дії щодо захисту права громадян України на чесні вибори та демократичного шляху розвитку країни».

Згодом під час програми до вищезазначених кандидатів приєднався ще один претендент на посаду президента України Володимир Зеленський.«Я приєднуюся до декларації, - зазначив Володимир Зеленський. Підпишу, як тільки буду у вас», - озвучила отримане повідомлення під час програми ведуча Наталія Мосейчук.

Нагадаємо, вчора в ефірі Право на владу говорили про перебіг передвиборної кампанії, з’ясовували, чи будуть вибори чесними та прозорими, а також чи досить у держави ресурсів забезпечити дотримання закону. На перехресний допит ведучих Наталії Мосейчук та Сергія Іванова на ефір 7 лютого були запрошені міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та кандидати на пост президента: Юлія Тимошенко, Андрій Садовий, Анатолій Гриценко, Олександр Шевченко та Віктор Бондар.

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю