Голова ЮНІСЕФ в Україні подякувала ТСН за серію репортажів "Обережно: діти"

Голова ЮНІСЕФ в Україні подякувала ТСН за серію репортажів "Обережно: діти"

Репортажі ТСН про проблеми засуджених дітей призвели до перевірки дитячих тюрем прокуратурою.

Поделиться:

Серія спеціальних репортажів ТСН "Обережно: діти" на 1+1 про проблеми засуджених дітей стала прецедентом та призвела до серйозної перевірки дитячих тюрем прокуратурою. Голова представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Юкіє Мокуо висловила підтримку та подяку ТСН за спецпроект "Обережно: діти".

"Ця серія репортажів телеканалу 1+1 є добрим прикладом того, як медіа можуть привернути увагу суспільства до проблем вразливих дітей, зокрема дітей у конфлікті із законом. Ув'язнення дітей має бути застосоване лише у виняткових випадках. Діти повинні мати можливість отримати реабілітаційні послуги у їхніх громадах. Забезпечення правосуддя для дітей у конфлікті із законом є важливим моральним питанням для будь-якого суспільства. Те, як суспільство ставиться до цих дітей сьогодні, визначає їхнє ставлення до суспільства в майбутньому, коли вони подорослішають", – зазначила Голова ЮНІСЕФ в Україні Юкіє Мокуо.

Цикл спецрепортажів ТСН про дітей за ґратами призвів до серйозної перевірки дитячих тюрем прокуратурою. Одну дівчинку після того, як ТСН зацікавилась її долею, випустили з в'язниці. Нині готується помилування багатьох малолітніх злочинців, серед яких і діти-герої сюжетів ТСН.

"Я сподіваюся, що інші ЗМІ також приділятимуть більше уваги історіям дітей, які опинились у важких ситуаціях, а ЮНІСЕФ завжди готовий до співпраці, щоб допомогти дітям, які того потребують", – підкреслила Юкіє Мокуо.

Авторка серії репортажів "Обережно: діти" Світлана Березівська переконана, що після тюрми діти в Україні не виходять кращими; Європою давно доведено, що це неефективний метод перевиховання для дітей.

"Вперше, як тюрма не перевиховує, я побачила, знімаючи сюжет до Дня захисту дітей, - розповідає кореспондент ТСН Світлана Березівська. - У розмові із засудженими за крадіжки були очевидні кримінальні зміни, яких зазнають діти за ґратами. Альтернативного ефективного покарання і перевиховання дітей-злочинців у нас і немає. Дитяче правосуддя в Україні – малодосліджена в Україні тема, на яку не заведено говорити. Ініціатива дослідити цю проблему не лише моя, ідею підтримав керівник ТСН Сергій Попов. Розповідь про шістнадцятирічну дівчинку, яка вкрала велосипед і була за це засуджена до 4 років тюрми, вразила і нас, і наших глядачів".