Наставниця "Маленьких гігантів" Ірма Вітовська усиновила двійню

Наставниця "Маленьких гігантів" Ірма Вітовська усиновила двійню

Ірма Вітовська починає грандіозний всеукраїнський театральний тур зі своїм прем'єрним арт-проектом "Оскар і рожева пані"

Поделиться:

7 жовтня відома актриса і наставниця дитячого проекту "Маленькі гіганти" Ірма Вітовська починає грандіозний всеукраїнський театральний тур зі своїм прем'єрним арт-проектом "Оскар і рожева пані", пісні для якого актрисі подарував "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук.

Два місяці тривала робота над виставою за мотивами знаменитого роману Еріка Еммануеля Шмітта. У центрі сюжету - історія хворого хлопчика, який пише листи до Бога, волаючи до милосердя і доброти. Передпрем'єрний показ "Оскара" актриса та її колеги вирішили зробити в рідному місті Вітовській - Івано-Франківську.

Після показу в Івано-Франківську - прем'єра в Києві (11 жовтня, Театр оперети), потім Одеса, Луцьк, Львів і багато інших найбільших міст. Тур розтягнеться на весь театральний сезон. І його мета - привернути увагу суспільства до проблем паліативної допомоги важко хворим дітям, до створення спеціальних медичних Центрів.

- За ці два місяці театральних репетицій я забула, що таке ліжко і що таке спальня, - говорить Ірма Вітовська. - Я живу в потягах! Деякі друзі жартома мене вже називають "провідницею Вєркою Сердючкою". Так вийшло, що майже одночасно збіглися репетиції "Оскара" у Франківську і робота над чудовим телепроектом каналу "1 + 1" "Маленькі гіганті". Навіть більше того: і київська прем'єра "Оскара" і телепрем'єра "Маленьких гігантів" - відбудуться в один день! Так що мені хоч розірвись. З одного боку - галаслива компанія дітей у виставі, з іншого боку - я виступаю наставником великої дитячої команди, в якій є і вокалісти, і танцюристи та діти-індиго... Провідники потягу "Івано-Франківськ-Київ" з мене жартують: мовляв, вам вже треба подбати про персональний вагон за прикладом відомої примадонни, що воліє подорожувати лише залізницею... "

На думку актриси, в її теперішньому житті триває дивовижний "дитячий період": телешоу за участю дітей, вистава, присвячена проблемам хворих діток. Ірма з неприхованою радістю каже, що медійна хвиля навколо підготовки "Оскара", мабуть, якось вплинула на відповідальних столичних чиновників: у Києві вже оголосили про створення Центру паліативної допомоги дітям.

Під час репетицій вистави і підготовки "Маленьких гігантів" Вітовська також намагається приділяти максимальну увагу своєму маленькому синочкові Оресту, який зараз під опікою івано-франківської бабусі. Актриса говорить, що її син захоплений театром, зокрема "театром тіней". І навіть вдома вони влаштовують домашній театр, граючи в тіні, зображуючи різноманітних звіряток.

Готуючи "Оскара" в Івано-Франківську, Вітовська поріднилася душею і з двома маленькими головними героями майбутньої вистави - Марком Кирильчуком та Владом Балюком. Кожен із них грає героя Шмітта по черзі. Під час всеукраїнського театрального туру маленькі актори будуть постійно з актрисою.

- Так, це теж мої діти! - Каже Ірма. - Можете вважати, що я їх усиновила. Хлопчики дуже талановиті. Влад захоплений літературою, навчається у театральній студії, його кумир Джоні Депп. А Марк захоплюється різьбленням по дереву, чудово читає вірші.

На думку акторки, театральний "Оскар" в Україні - це перша спроба у світовій сценічній практиці вивести на сцену дітей (на основі сюжету Шмітта).

- У нас постійно говорять про якісь театральні реформи, а ми про них не говоримо, а робимо, - стверджує актриса. - Тому що "Оскар" - це приклад співтворчості різних театрів, різних художників, внутрішньо вільних творчих українців.