"Українські палаци. Золота доба" розкриють таємниці Підгорецького замку та маєтку Ґалаґанів

Якою буде прем'єра історичного циклу "Українські палаци. Золота доба"

Невідомі досі факти про Підгорецький замок на Львівщині: не пропустіть прем'єру проєкту "Українські палаци. Золота доба".

Поделиться:

10 грудня об 11:30 на телеканалі 2+2 стартує новий сезон історичного циклу Акіма Галімова "Українські палаци. Золота доба". Глядачі почують невідомі досі факти про Підгорецький замок на Львівщині та вперше побачать початковий вигляд палацу у селі Сокиринці, який належав славетному козацькому роду.

У першому епізоді розкриють реальну історію замку у селі Підгірці на Львівщині. Цей палац оповитий містичними легендами. Кажуть, що один з його власників замурував у стінах замку свою дружину, а засновник помер від передозування афродизіаком. Насправді минуле палацу, яке за радянських часів намагалися переписати, набагато цікавіше.

Маєток звели на початку 17 століття на замовлення коронного гетьмана Станіслава Конецпольського, який вважається одним із найвидатніших військових діячів Речі Посполитої. Золота доба Підгорецького замку почалася за часів родини Жевуських, які розбудували палац, а поруч звели костел у стилі італійського бароко, заїжджий двір для високоповажних гостей та дивовижний парк. У 1956 році у замку сталася велика пожежа, яка знищила дах і все внутрішнє оздоблення. Та на основі архівних фото автори проєкту змогли відтворити початковий вигляд палацу у 3D форматі.

Другий випуск циклу розкаже про маєток у селі Сокиринці на Чернігівщині, який належав потужному козацькому роду. Полковник Гнат Ґалаґан отримав ці землі у подарунок від Петра І за зраду Івана Мазепи і звів тут палац. Хоча маєток будували за французькими лекалами, у проєктуванні використовували елементи української народної архітектури. Згодом онук Ґалаґана зніс садибу і побудував на її місці новий, розкішний палац з великим пандусом, який перетікає з другого поверху у парк в англійському стилі.

У проєкті «Українські палаци. Золота доба» буде відтворено вигляд маєтку часів Гната Ґалаґана, який зберігся тільки на архівних кресленнях. Глядачі дізнаються також найцікавіші факти з життя сім’ї Ґалаґанів, які розкривають іншу, неочікувану історію цього козацького роду.

Новости по теме