Ведучий Тімур Мірошниченко став амбасадором березневих курсів української мови від Всеукраїнського Руху «Єдині»

Тімур Мірошниченко став амбасадором курсів української мови

Амбасадором курсів української мови від Всеукраїнського Руху «Єдині» став ведучий "1+1 Україна" Тімур Мірошниченко.

Поделиться:

Ведучий телепроєктів 1+1 media Тімур Мірошниченко підтримує курси з вивчення української мови, створені проєктом «Єдині», та закликає долучитись до ініціативи охочих покращити свої знання з української мови, підвищити грамотність, збагатити словниковий запас та удосконалити дикцію.

Мета Всеукраїнського Руху «Єдині» – допомогти 1 000 000 людей перейти на українську мову до кінця 2024 року. З липня 2023 року Рух «Єдині» збільшує кількість розмовних клубів української мови наживо на деокупованих територіях Херсонщини та Харківщини. 

«У мене є мрія, щоб в Україні всі розмовляли українською мовою, як би дивно це не звучало. Моє найближче оточення після початку повномасштабного вторгнення свідомо перейшло на українську мову. З цікавістю спостерігав за цим процесом. Тішився, підтримував друзів і допомагав, коли мене просили. Зараз абсолютна більшість моїх друзів і рідних, які почали шлях переходу на українську мову у перші дні та місяці великої війни, щебечуть солов’їною. І на це мило дивитися та приємно слухати. Тому і вирішив підтримати Всеукраїнський Рух «Єдині». Адже їхні безоплатні курси — одна з можливостей допомогти людям, стати помічником для сотень, а може й тисяч українців, які на цьому шляху», – зазначає Тімур Мірошниченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тімур Мірошниченко розповів про залаштунки Національного відбору на Євробачення 2024 (ексклюзив "Сніданку з 1+1")

Для того, щоб пройти безоплатне навчання на граматичному курсі або курсі підтримки в переході на українську мову, необхідно зареєструватися за цим посиланням: https://yedyni.org/. Старт – 4 березня. Тривалість навчання — 28 днів. Долучитися до курсів можна з будь-якої точки світу.

Учасники отримуватимуть щоденні завдання, можуть практикуватися на розмовних клубах з професійними філологами, а також отримуватимуть поради та підтримку від кваліфікованих модераторів. 

Тімур Мірошниченко підкреслив: 

«Мова має значення. У мене є сотні історій з різних країн, де місцеві та іноземці, коли чують російську мову, упереджено ставляться до тих людей. Вони ідентифікують їх як росіян. Коли вони чують українську, із задоволенням комунікують, відкриті та допомагають. Мова — це надзвичайно важливе питання самоідентифікації. Як на мене, потрібно свідомо поставитися до цього і, попри те, де ви народилися, до скількох років розмовляли іншою мовою, настав час не тільки переходити на українську мову, але й споживати українську культуру, український контент, українські товари». 

Нещодавно ініціативу також підтримав продюсер 1+1 media, засновник і ведучий проєкту «Реальна історія» Акім Галімов. У мережі доступний запис прямого ефіру, під час якого Акім розповів про історію своєї родини, українську й кримськотатарську мови в його житті, а також про роботу сценаристом. Переглянути його можна за цим посиланням. Також у різний час ініціативу підтримували телевізійники — ведучі «Сніданок з 1+1» на 1+1 Україна Руслан Сенічкін і Валентина Хамайко.

Нагадаємо, що у вересні 2023 1+1 media в межах масштабної комунікаційної кампанії «Плюсуй українську» підписала меморандум про співпрацю зі Всеукраїнським Рухом «Єдині», в межах якого консолідація зусиль спрямована на популяризацію української мови та культури.

Новости по теме