Новий фітнес-тренд у TikTok: що таке дофамінові стрибки і чи дійсно завдяки ним можна схуднути

Сніданок з 1+1
06:30
Будні
Поділитися:

Різноманітні челенджі у TikTok запевняють, що лише 5 хвилин таких стрибків і через місяць вашу форму буде не впізнати. Проте фітнес-тренерка та експертка Сніданку з 1+1 Ксенія Літвінова має дещо іншу думку.

Новий фітнес-тренд продовжує підкорювати TikTok. Так, йдеться про вже усім відомі дофамінові стрибки. На численних прикладах з Мережі все виглядає просто: ти вмикаєш музику, стрибаєш у своє задоволення 5–20 хвилин — і ніби вже й настрій кращий, і тіло підтягнутіше.

Проте, чи справді лише 5 хвилин стрибків на день можуть зробити тіло мрії? І чи не зашкодить це здоров’ю, попри, здається легкість вправи? У цьому допомогла розібратися фітнес-тренерка Ксенія Літвінова. 

Що таке дофамінові стрибки

Це короткі стрибки під музику, часто дуже хаотичні або ритмічні, як у танці. Суть цих стрибків не в техніці, а саме в емоції: ти стрибаєш, смієшся, кайфуєш і вивільняється дофамін (гормон радості). Звідси й походить назва.

У TikTok вже масово набирають популярності різноманітні челенджі, марафони та навіть курси з дофамінових стрибків.  

Ставлення фітнес-тренерки до тренду 

Фітнес-тренерка Ксенія Літвінова каже, що користь є, але не все однозначно:

«Я, як тренер не можу підтвердити факт, що від дофамінових стрибків худнуть. Бо важливо дотримуватися правильного харчування, графіку сну, а також настрій і мотивація. Але будь-яка дофамінова дія сприяє енергії, схудненню та гарному настрою».

Хоча дофамінові стрибки, на перший погляд, видаються простими — це все одно навантаження на серце та суглоби, як зауважує Ксенія Літвінова. Тому цей фітнес-тренд не треба наслідувати людям, які мають певні протипоказання: проблеми із хребтом, суглобами, тиском та серцем. Ба більше, стрибки босоніж можуть бути навіть травматичними, особливо для людей із зайвою вагою. 

Як правильно стрибати без шкоди

Ксенія Літвінова наголошує, якщо ж ви також хочете спробувати цей тренд, то робіть це правильно:

  • починайте з 3-4 хвилин на день, а потім збільшуйте тривалість;
  • стійте на рівній поверхні;
  • можна стрибати в м'яких кросівках, не обов’язково босоніж;
  • не переносіть всю вагу одразу на ступню;
  • стрибайте під музику, яка вас надихає, адже саме вона вмикає дофамін.

Дофамінові стрибки — це не панацея для схуднення. Вони не зроблять з вас фітнес-модель за 5 хвилин, але можуть стати приємною звичкою, яка заряджає, покращує настрій і запускає метаболізм.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Нічого не можу зробити»: зірка серіалу Школа Ірина Кудашова відверто розповіла, що бореться з неконтрольованою втратою ваги

Новини по темі
Всі новини