Готують хачапурі під водометами та сльозогінним газом: що відбувається на протестах у Грузії
Грузія опинилася в центрі міжнародної уваги через масштабні протести, що охопили вулиці Тбілісі, Батумі, Кобулетті та інших міст.
Спроби грузинської влади придушити протест лише підлили масла у вогонь, зміцнивши рішучість людей відстоювати свої права. Попри використання водометів, сльозогінного газу і жорсткі дії силовиків, дух протестувальників залишається непохитним. Детальніше про ситуацію в Грузії розповіли в Сніданку з 1+1.
Мітингувальники виступають проти проросійської політики чинної влади та порушення демократичних принципів у країні. Символом спротиву стали одяг із символікою проросійської партії Грузинська мрія, який палає у багаттях, що протестувальники розпалюють уночі, аби зігрітися.
Температура у Тбілісі вночі опускається до мінус двох градусів, але це не зупиняє людей. Вони ретельно готуються: одягаються тепліше, приносять ковдри, гарячі напої та, звісно, традиційні хачапурі. У самому розпалі акцій нерідко можна побачити, як протестувальники пригощають одне одного хлібом і сиром, а хтось навіть готує просто на вулиці.
Спецпризначенці розганяють людей, проти них застосовують сльозогінний газ, водомети й кийки. Натомість у відповідь мітингувальники обстрілюють будівлю парламенту феєрверками. Силовики заарештували понад 300 людей, крім того, напередодні навіть пройшли обшуки в офісах опозиційних партій.
Вогонь, пісні й символіка Майдану
Протести у Грузії часто порівнюють з українською Революцією Гідності. Мітингувальники в Тбілісі виконують українські пісні, зокрема «Я не здамся без бою» гурту Океан Ельзи, а також співають гімн України. У цьому проявляється глибока солідарність грузинів з українцями, які переживали схожі випробування під час подій 2013–2014 років.
Грузинські спецпризначенці вже отримали прізвисько Беркут. Однак, попри тиск, демонстранти демонструють неабияку стійкість і навіть святкують дні народження прямо під час протестів.
Міжнародна спільнота не залишилася осторонь. Через силове придушення протестів, США призупинили стратегічне партнерство з Грузією, запровадивши санкції та візові обмеження для низки грузинських урядовців.
Люди, які виходять на площі, роблять це не лише заради себе, але й для майбутнього наступних поколінь. І поки влада намагається придушити цей рух, хачапурі на вулиці, багаття та пісні залишаються символами нескореності грузинського народу.