Смог накрив столицю України: пояснюємо, що відбувається з повітрям у Києві та наскільки це шкідливо
Пожежі та смог перетворили повітря на отруту: експертка поділилася порадами, як зберегти своє здоров'я
Останні кілька днів смог огорнув столицю України та інші деякі регіони країни. Про відчуття задимлення та неприємний запах гару стали повідомляти багато українців, а особливо — мешканці Києва.
Столиця України навіть опинилася на 5 місці серед міст світу з найгіршою якістю повітря, згідно з даними світових екологічних рейтингів. У чому причина цього явища та що робити, аби мінімізувати його наслідки на здоров'я, розповіли у Сніданку з 1+1, що виходить у будні з 06:30 до 09:30 на телеканалі 1+1 Україна.
Де з'явилась така кількість смогу
За останній тиждень значну частину України охопили лісові та степові пожежі. Найбільш критична ситуація спостерігається в Київській, Харківській та Полтавській областях. За даними Державної служби з надзвичайних ситуацій, на території України пожежники ліквідовують 26 масштабних пожеж в екосистемах на площі понад 2 тисячі гектарів.
Смог над Україною, за словами фахівців, триватиме доти, поки не почнуться сильні осінні дощі, що допоможуть загасити пожежі торф’яників та очистити повітря. Забруднення повітря через пожежі — це сезонна проблема, яка повторюється щороку. Однак частину цих пожеж можна було б уникнути, якби люди більш відповідально ставилися до природи.
Виникнення більшості пожеж також пояснюється людською недбалістю. Попри численні попередження, люди продовжують підпалювати сухостій, викидати недопалки, не думаючи про наслідки. Проте, один необережний рух може перерости в масштабну екологічну катастрофу.
Чим небезпечний смог
Задимлене повітря — це не лише неприємний запах. Смог складається з дрібнодисперсних частинок, які можуть викликати серйозні проблеми зі здоров’ям. Їх вплив особливо небезпечний для людей з алергією, астмою та захворюваннями дихальної системи.
Часточки смогу осідають на слизових оболонках і можуть проникати в кров, що негативно впливає на всі системи організму. Це може призводити до погіршення роботи дихальної та серцево-судинної системи, знижувати імунітет та викликати загальне ослаблення організму.
Як подбати про себе
Тетяна Тимочко, голова Всесвітньої екологічної ліги зазначає, що зараз в повітрі знаходяться різноманітні хімічні сполуки, такі як — сірка, діоксид азоту, свинець, сажа та інші дрібнодисперсні часточки, які потрапляючи в організм людини, осідають на слизових оболонках. Тетяна радить стежити за своїм житлом та дотримуватись водного балансу:
«Прибирайте пил, який може збиратися на підвіконнях або на інших меблях. Також важливо провітрювати кімнату, але в той період, коли ви відчуваєте, що на вулиці немає смогу, а навпаки — свіже повітря. Ну і, звичайно, не ігнорувати носіння масок та пити багато води».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Загроза нової пандемії чи ні: світом шириться новий варіант COVID-19 під назвою XEC