Божевільний постріл: чи справді Путін може вдарити ядеркою та чому військові експерти вважають Орєшнік відчаєм Кремля
В ефірі інформаційно-аналітичної програми ТСН. Тиждень телеведуча і її авторка Алла Мазур розповіла, чи дійсно Путін показує світу, що може вдарити ядеркою.
Після того, як у четвер, 21 листопада Росія завдала удар по Дніпру міжконтинентальною балістичною ракетою, кореспонденти ТСН.Тижня розпитали фахівців, в чому її найбільша небезпека та дізнались, як це насправді може нашкодити самому Путіну.
«П'ята ранку, місто Дніпро ще спить. Але в командному центрі Протиповітряної оборони уже гаряче. На радарах одразу 7 російських крилатих ракет. Вони йдуть на Дніпро – цілять у будинки мирних мешканців. На екрані з'являється ще одна ціль, значно швидша за всі інші – надзвуковий Кинджал. Системи протиповітряної оборони захоплюють ворожі ракети, щоб знищити ще на підльоті до міста. Аж раптом на екранах спалахує ще одна точка. Швидкість аномально висока, понад 10 махів, в 10 разів швидша швидкості звуку. Та головне – об'єкт несподівано розділяється на 6 боєголовок», - розповідає в сюжеті кореспондент ТСН.Тижня Олександр Загородний.
Пізніше Путін у своєму зверненні з пафосом повідомив, що РФ атакувала Україну новітньою стратегічною ракетою «Орєшнік». Як зауважив фахівець з озброєння Сергій Згурець, Путін у своєму зверненні міг вигадати будь-яке слово для назви ракети, будь то «Орешнік», чи «кокошнік» або навіть «бояришнік». Ракета, яка свою назву має вже багато років – «Рубіж» – це фактично глибока модифікація старої ще радянської ракети «Піонер».
«Ми вважаємо, що РФ використала стару ракету «Рубіж», яка була оснащена бойовою частиною, де були імітатори бойових блоків. Ця ракета не виготовляється серійно, запаси цих ракет у противника, думаю, є мінімальними і, напевно, міряються лише одиницями, але у будь-якому разі це перший випадок використання міжконтинентальної балістичної ракети саме для таких місій», – каже Згурець.
Зазначається, що божевільний постріл Путіна макетом ядерної ракети обійшовся у 100 мільйонів доларів. Причому ядерним макетом вони вже стріляли. Для цього годяться в десятки раз дешевші Іскандери чи Кинжали. Втім це безумство Кремля одразу повернуло Україну на перші шпальти світових медіа і політичного обговорення. І дало підстави Києву звернутися за новими протиракетними системами. Уже не ППО, а ПРО.
У світі існує щонайменше 3 спеціалізовані системи, які можуть збивати балістичні міжконтинентальні ракети: THAAD, Aegis BMD, GMD. Але отримати їх буде складно, адже це вже вершина антиядерного щита Америки. Втім, якщо таке вдасться і антиракета доведе в Україні, що може ці «Рубежі» збивати – Росію можна буде вважати нокаутованою.
А загалом все це – демонстрація відчаю Кремля, вважає військовий експерт Іван Ступак.
«Це спроба відповісти на удари ATACMS, на удари Storm Shadow по штабу армії Сєвєр. І звісно це реакція на українську ракетну програму, бо росіяни розуміють якщо в України буде власна ракетна програма і вона не буде залежати від волі Вашингтону, Лондона, Берліна, то Москві 100% дістанеться капітально», – каже Ступак.
Офіційно Захід відреагував на цей обстріл мляво. Та заява про нову ядерну доктрину США, витоки розмов про повернення Україні ядерної кнопки, термінове скликання ради Україна - НАТО свідчать, що цей «Орєшнік» може стати для Путіна пострілом у власну ногу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємна донька Путіна: що відомо про позашлюбну дитину диктатора — розслідування ТСН