В межах мирної угоди з РФ: держсекретар США заявив, що Україні доведеться піти на територіальні поступки - усі подробиці

ТСН
19:30
Щодня на YouTube
Держсекретар США заявив, що Україна має поступитися територіями
Getty Images
Поділитися:

Напередодні переговорів у Саудівській Аравії, державний секретар США Марко Рубіо заявив, що будь-яка угода про припинення війни потребуватиме від України територіальних поступок.

Він заявив журналістам The New York Times, що Україна та Росія мають бути готові до складних рішень. Водночас Рубіо відмовився конкретизувати можливі пункти майбутньої мирної угоди, однак наголосив, що військовим шляхом війну завершити не вдасться.

«Росіяни не можуть завоювати всю Україну, і, очевидно, Україні буде дуже важко в розумні терміни змусити росіян повернутися туди, де вони були в 2014 році».

Територіальні поступки можуть означати визнання втрати частини суверенної території. Однак, українські офіційні особи побоюються, що поспішні переговори можуть дозволити Росії утримати захоплені території, а також дати російським військам час на відновлення та реорганізацію.

Раніше видання Financial Times повідомляло, що українська сторона може запропонувати обмеження на удари дронами, далекобійними ракетами та атаки у Чорному морі як частину мирних ініціатив. Глава Держдепартаменту також вважає перспективною пропозицію щодо часткового припинення вогню.

«Ми повинні зрозуміти українську позицію, щоб мати загальне уявлення про те, на які поступки вони готові піти. Ви не досягнете припинення вогню та кінця цієї війни, якщо обидві сторони не підуть на поступки. Це просто очевидно» — заявив Рубіо.

Нагадаємо, що наразі вже зараз тривають переговори у Джидді між українською та американською делегаціями. Українську сторону представляють керівник Офісу президента Андрій Єрмак, міністр закордонних справ Андрій Сибіга та міністр оборони Рустем Умєров. Американську делегацію очолює держсекретар Марко Рубіо, а також радник з нацбезпеки Майк Волц та спецпосланець Стів Вітков. 

За даними українського МЗС, вони говоритимуть про шляхи досягнення миру та подальше партнерство між Україною та Сполученими Штатами. Також, можливо, буде підписана угода щодо корисних копалин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп збирається відновити передачу розвідданих Україні: що відомо

Новини по темі
Всі новини