Зменшення допомоги та односторонній компроміс: міжнародні експерти розповіли, як політика Дональда Трампа вплине на хід війни в Україні
Президентські вибори в Америці — це подія, яка завжди має значення далеко за межами США, адже їх результат не лише формує політичний курс Америки, а й здатен впливати на глобальну геополітику, зокрема на хід війни в Україні.
Під час війни, яка триває в Україні з 2014 року й посилилася повномасштабним вторгненням Росії у 2022 році, підтримка США виявилася вирішальною для стримування російської агресії, тож як може змінитися цей курс залежно від того, хто переможе в боротьбі за президентське крісло у 2024 році? Детальніше про це розповіли в сюжеті ТСН.
За останніми даними від CNN і Associated Press, Дональд Трамп переміг на виборах президента США. Він набрав 277 голосів виборців із необхідних для перемоги 270. Камала Гарріс натомість має 224 голоси.
Якщо за президентства Джо Байдена, США посилили санкційний тиск на Росію та надали мільярди доларів військової та гуманітарної допомоги, то майбутню допомогу за каденції Дональд Трампа політичні експерти так не характеризують.
Непередбачуваний розвиток подій
Дональд Трамп відомий своїм скептичним ставленням до НАТО та європейської єдності, а також прагненням змінити формат міжнародних відносин на вигідніший для США. Під час свого першого президентства (2017-2021) він погрожував знизити підтримку європейських союзників і постійно критикував великий обсяг витрат на інші країни.
Хоча Дональд Трамп неодноразово наголошував на важливості «миру за добу», його методи досягнення цього можуть означати послаблення підтримки України. За словами політичних оглядачів — це може включати перегляд або скорочення фінансової й військової допомоги, спроби перемовин із Росією та навіть намагання досягти компромісу, не враховуючи позицію України.
Такі прогнози викликають занепокоєння не лише в Україні, а також в Європі. Де навіть попри підтримку Трампа деякими країнами, більшість все ж вбачають у його політиці загрозу для єдності НАТО. Європа залишається на боці України, хоча окремі країни мають різний рівень підтримки.
Журналіст та кореспондент журналу «Time» Саймон Шустер, який на початку повномасштабного вторгнення провів чимало часу в Україні, зазначає, що Трамп досить швидко зрозуміє — домовитися із Путіним неможливо, адже він не погодиться на жодне помірковане рішення.
«Коли Трамп усвідомить, що це єдиний результат, якого можна досягти, маючи справу із Путіним, можливо, він більше не прагнутиме перезавантаження стосунків з Росією — це може стати можливістю для України схилити американського президента на свій бік. Там багато чинників та питання часу: скільки Трамп буде намагатися досягти якогось порозуміння з Путіним і що в цей час робитиме Україна? Чи це триватиме 6-8 місяців, чи 2 місяці? Скільки б це не тривало, Україна має вижити протягом цього періоду та зберегти свою територіальну цілісність, суверенітет та залишитися живою», — зазначає Саймон Шустер.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Працювати можна з усіма — живемо далі»: Дмитро Кулеба розповів про можливі наслідки перемоги Дональда Трампа для України