Соломія Вітвіцька разом з героями АТО презентують проект «Переможці» на МЗС Open Air 2016

ТСН
19:30
Щодня на YouTube

В МЗС відбудеться захід під відкритим небом з участю ветеранів АТО та презентацією «Переможців»

Поділитися:

У п’ятницю, 7 жовтня, відбудеться МЗС Open Air 2016. Продовжуючи традицію, започатковану торік, коли у відкритому просторі біля Міністерства закордонних справ України зібралися сотні людей, щоб підтримати незаконно ув’язнених в Росії українців, цьогорічний Open Air буде знову присвячений актуальній темі – фізичній реабілітації та психосоціальній адаптації ветеранів АТО.

Захід «Я ВЕТЕРАН» відбуватиметься у форматі документального перформансу у супроводі Оркестру почесної варти Окремого полку Президента України.

Що є більшим показником сили – наявність зброї, чи рішення її скласти? Хто такі українські ветерани? Глядачі з перших вуст почують реальні історії повернення: дійові особи – українські ветерани АТО, які повертаються до цивільного життя. Це дослідження покликане зрозуміти образ сучасного ветерана в Україні.

До співпраці над цією подією команда культурної дипломатії МЗС запросила партнерів – громадську організацію «Побратими» та соціальний мультимедійний проект «Переможці», ініційований новинами ТСН на телеканалі 1+1 та журналом «VIVA» (куратор - Соломія Вітвіцька).

На території заходу буде представлено частину фотоінсталяції та відеоарт проекту «Переможці». Наразі ціла масштабна експозиція перебуває у безперервному турі містами України. В центрі уваги буде англомовна версія благодійного випуску журналу VIVA «Переможці», що розповідає історії героїв проекту. Всі гроші, зібрані від продажу журналу будуть спрямовані на розвиток сучасного протезування в Україні.

Реалізовуючи проект МЗС Open Air 2016, ми прагнемо привернути ще більшу увагу до важливості ініціатив з підтримки, реабілітації та адаптації наших воїнів. Ми також хочемо подякувати у такий спосіб нашим іноземним друзям і партнерам - представникам дипломатичних місій в Україні - за підтримку і допомогу у лікуванні хлопців  за кордоном, – зазначив Міністр закордонних справ Павло Клімкін.

Партнером «Переможців» у заході МЗС виступив засновник Фундації «Аграрна наддержава» Андрій Гордійчук, який підтримує програму навчання українських протезистів та організує велику виставку проекту вже з 8 жовтня у місті Хмельницький.

Тож запрошуємо усіх на подвір’я 7 жовтня о 18.00 прийти до МЗС та стати учасниками експериментального документального перформансу та разом з нами зрозуміти – хто є хто сучасні українські ветерани. Учасники від проекту «Переможці» - Олександр Швецов та Вадим Свириденко. Рекомендуємо тепліше вдягнутися, адже орієнтовна тривалість заходу – 1,5 години.

Проект є важливою частиною активностей МЗС у сфері публічної дипломатії та черговим кроком у розвитку Міністерства не лише як політичного, а й культурного простору, відкритого до співпраці з митцями, мистецькими інституціями та діалогу з громадськістю.

Автор ідеї проекту: Івона Костина, ГО «Побратими». Креативна команда: сценарист та драматург, засновниця «Театру переселенця» Наталія Ворожбит; художниця та куратор Дар’я Кольцова; звукорежисер Єфим Байтлер; режисер кінопроекту «BABYLON'13» та документального фільму «Крим, як це було» Костянтин Кляцкін.документального перформансу і разом з нами зрозуміти -хто є сучасні українські ветерани.

Хештеги події: #МЗСOpenAir2016 #MeVeteran #Переможці #Побратими #Незламні #MFAOpenAir2016

Новини по темі