«Ті, що вражають»: Тур містами України до 20-річчя ТСН стартував у Маріуполі

ТСН
19:30
Щодня на YouTube

Першим містом всеукраїнського туру до 20-го Дня народження ТСН став прифронтовий Маріуполь.

Поділитися:

Читай з ТСН.ua: Сайт запустив розділ «Книжки»Українські зірки діляться своїми історіями успіху, злетів та падінь у рамках соціально-освітнього проекту до 20-річного ювілею «Ті, що вражають». Першим містом туру став прифронтовий Маріуполь.

Лідер Студії «Квартал 95» Володимир Зеленський, вокаліст гурту ТНМК Олег Фагот Михайлюта, телеведуча ТСН Соломія Вітвіцька та один із найтитулованіших військових репортерів країни, журналіст ТСН Андрій Цаплієнко стали героями першого етапу проекту «Ті, що вражають» – серії мотивувальних виступів публічних в українських університетах.

Щосереди, з 19 жовтня по 16 листопада, команда з чотирьох спікерів (телеведучі, журналісти, актори, спортсмени, музичні виконавці, представники модної індустрії та культурні менеджери) виступає в одному з українських університетів з надихаючими промовами.

Головна мета проекту – підтримати українську молодь, розповісти, що за кожною історією успіху стоїть довгий тернистий шлях, дати настанови та порадити, як прийти до своєї мрії. Перша команда завітала до Маріупольського державного університету, де на неї чекали понад 600 студентів.

За статистикою, понад 60% людей хочуть поїхати з України, – говорить у своєму виступі Соломія ВітвіцькаСоломія Вітвіцька оновила гардероб і змінила стиль (фото). – Ми зробимо все, щоб зменшити цю цифру, бо ми бачимо в вас наше майбутнє! Я народилася у незаможній родині у Бродах. Ви мене зрозумієте, адже це також невелике містечко. Тож на шляху до своєї мрії я пройшла через усі випробування: жила в Німеччині на 1 євро на тиждень, у Києві місяць їздила на роботу на трамваї без квитка, бо на нього просто не було грошей, працювала вдвічі більше за інших, щоб мене помітили. І як людина, якій вдалося, я раджу вам запастися терпінням та бути наполегливими. Не приймати відмов, не розчаровуватися, а йти шляхом, який ви обрали.

Андрію Цаплієнку студенти ставили найбільшу кількість запитань. Всіх цікавило, як журналіст, що бував у десятках гарячих точок, справляється зі страхом, напругою, як вирішує, де межа між хорошим сюжетом та занадто високим ризиком для життя.

«Те що відбувається зараз, з’явиться в підручниках історії через 10-20 років, – звертається до студентів Цаплієнко. – Цей період буде названо війною за незалежність і одного дня наші онуки спитають: «Слухай, діду, а де ти був під час цієї війни?». Я хочу сказати вам «дякую». За те, що ви є, що тримаєте це місто, що вам не буде соромно перед онуками».

Олег Фагот Михайлюта дає автографи під музику ТНМК, якій підспівує зал. «Я пам’ятаю, як в 1991-му мама прийшла з роботи і принесла рублі і ще якісь папірці – нові гроші – в її очах був шок, – розповідає Фагот. – Вона спитала: «Олег, а как мы проживем?». Я не знаю чому, але я був дуже спокійним, подивився на неї і сказав: «Мамо, все нормально. Прорвемся». З тих пір я пережив вже 4 кризи і скажу вам, що кожна нова вже не така страшна. Моя вам порада – ідіть за своєю мрією, Світ буде випробовувати вас, заважати вам, але це просто треба пережити».

«Коли мені було 16, ми з подружкою виграли грант на безкоштовне навчання в Ізраїлі, – під фантастичні овації залу розпочинає свій виступ Володимир ЗеленськийШкільні таємниці Зеленського і Анатоліча: якими ведучі були у школі (фото). – Ізраїль! Мені 16, поруч симпатична дівчина, немає батьків, нічого тебе не дратує, а що буде у твоїй країні далі – тобі байдуже. Але мій батько не відпустив мене. І я вперше в житті з ним не сперечався. Я вступив в університет, не на режисуру, про що мріяв, а куди зміг – на юрфак, і не у Києві, де хотів навчатися, а у Кривому Розі. Я залишився з батьками та двома хворими бабусями в квартирі неподалік 95-го кварталу. А потім було багато перемог та поразок, поки ми не стали «Кварталом», до якого приїздять звідусіль, купують формати, просять написати кіно та серіали, радяться. Я думаю, що багато з вас можуть віддати шану Маріуполю. Ми – «95 Квартал», таке місце є тільки у Кривому Розі. Але про нього знають багато-багато людей по всій країні. Я думаю, що це величезна насолода та амбіція – створити щось, що розкаже усьому світові про ваше рідне місто».

Наступним містом, куди завітають «Ті, що вражають», стане Житомир. Вже 26 жовтня там відбудеться виступ телеведучої ТСН Наталії Мосейчук, журналістки Наталі Фібріг, шоумена Максима Бахматова та паралімпійця Андрія Демчука – спортсмена, який приніс Україні золоту медаль на Паралімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро.

Прочитати тексти усіх виступів проекту можна буде на ТСН.ua

«Ті, що вражають» – перший із серії проектів, присвячених 20-річчю «Телевізійної служби новин» каналу «1+1», яке відбудеться 1 січня 2017 року.

Новини по темі