У Києві презентували книгу «Незалежність очима ТСН» (фоторепортаж)

ТСН
19:30
Щодня на YouTube

Вчора у серці української столиці, на території заповідника «Софія Київська» відбулась презентація книги «Незалежність очима ТСН»

Поділитися:

Аби згадати найважливіші події в історії незалежної України, на захід завітали ті, хто безпосередньо творив їх – відомі політики, діячі культури та мистецтва, громадські діячі, воїни АТО – учасники мультимедійного проекту «Переможці». Серед спеціальних гостей вечора – автор «Акта проголошення незалежності України» Левко Лук’яненко, голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В’ятрович, переможниця «Євробачення-2004» Руслана, політик та громадський діяч Олександр Доній, лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук, міністр культур Євген Нищук.

 

Модератором презентації стала ведуча «ТСН. Тиждень» Алла Мазур. Вона зауважила, що книга не схожа на академічний підручник і є своєрідним родинним щоденником Телевізійної служби новин, де кожен автор поділився сокровенними спогадами.

Ми хотіли відійти від сухих офіціозних текстів, тому що ми розказували про те і про тих, що і кого ми так сильно любимо, - зазначила ведуча.

Про ідею створення видання розповів генеральний директор «1+1 медіа» та один з авторів книги Олександр Ткаченко.

 

«Не секрет, що цього року ТСН святкує свій 20-й ювілей. Ми невід’ємна частина нашого суспільства, нашої країни, і було зрозуміло, що через очі, долі і серця журналістів, які працювали і працюють в ТСН проходила надзвичайна кількість подій. Але найголовніші спогади, найцікавіше залишалося за кадром, і тільки через 20 років було можливо переосмислити та показати іншим чином, видавши книжку, – зазначив він. – І я б хотів, щоб всі знали, що таке ТСН на сьогоднішні. ТСН – це більше 400 людей, які працюють в редакції. Це 7 міжнародних кореспондентських пунктів і 23 в Україні. Вони всі, власне, і є тими людьми, які, без перебільшення, не тільки висвітлюють події, а й творять цю історію. Власне, тому ми вирішили зробити цю книгу».

 

Автор «Акта проголошення незалежності України» Левко Лук’яненко, який є одним з головних героїв книги, під час презентації згадав про свій внесок в новітню історію.

 

«Я вважаю, що моя заслуга перед Україною не в тому, що я написав з допомогою професора медицини Леонтія Сандуляка проект «Акта проголошення незалежності України», бо половина депутатів ВРУ теж могли його написати. Моя заслуга в тому, що я належну пропозицію запропонував у належний час і  належним способом, - зазначив Левко Григорович. - Уявіть собі, коли ми зібралися у ВРУ, всі пропонували різні законопроекти щодо розширення суверенітету України, щоб комуністи проголосували за нього, поки були переляканими. І тоді я піднявся і запропоновав зробити щось інше: проголосити незалежність України, щоб нам не потрібно було хитрувати, бо Україна могла б приймати ті закони, які їй потрібні. І це було сприйнято, як одкровення. Уявіть собі, що було, якщо це б не прийшло мені в голову. Ми би просто продовжили історію колонії Української Народної Республіки».

Одна з героїнь книги, переможниця «Євробачення-2004» Руслана не змогла стримати сліз під час перегляду хроніки найважливіших подій в історії незалежної України.

«Мені було дуже важко дивитися на кадри, з яких складається наша незалежність. Направду, я навіть плакала, і напевно це те, що викликає емоції сьогодні у кожного українця.  Коли ми розуміємо, як ми здобули нашу незалежність, мабуть треба не лише не дивитися та читати книжки, а писати нові сторінки цієї історії. Я можу сказати, що відчуття того, що ми зараз створюємо нову історію, що в України починається шалене оновлення  мене ніколи не покидає, - зазначила співачка. – Мені здається, що ТСН – це більше, ніж новини, а «1+1» – це більше, ніж телевізійний канал. Це величезна соціальна діяльність, це те з чого складається наше мислення водночас. Завдання, які ви завжди перед собою ставите, виходять за рамки просто телебачення, і видно, що це все робиться з відкритим серцем, любов’ю та небайдужістю».

Спеціальним гостем заходу також став лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав ВакарчукСвятослав Вакарчук виголосив проникливу промову на презентації книги «Незалежність очима ТСН», який зі сцени подякував всій команді ТСН за ту колосальну роботу, яку вона робить щодня, аби українці дізнавались правду. Він також розповів про своє бачення майбутнього України.

«Вважаю, що майбутнє можна побачити в минулому, тобто в історії. Всі успішні держави об’єднували три дуже прості, але важливі, моменти: їхні громадяни були готові віддавати своє життя за ідеали цієї держави; громадяни цих країн вміли брати на себе персональну відповідальність; громадяни цих країн вміли домовлятися між собою. Якщо всі ці моменти зійдуться, то як показує історія, в яку я вірив, успіх країни – беззаперечний. І тоді «все буде добре», як я, здається, вже десь казав», - з посмішкою зазначив він.

На презентацію книги «Незалежність очима ТСН» також завітав міністр культури України Євген Нищук. Він подякував ТСН за цю ініціативу – зробити власний літопис української історії. За його словами, таких проектів країні не вистачає, і зауважив на невтішній тенденції – обезцінювати історію, коли народ розчаровується на певних її етапах.

Музичною окрасою вечора стали виступи суперфіналістки «Голосу країни-7» Інгрет Костенко, а також KATYA CHILLY GROUP. Серед гостей презентації були політики Микола Катеринчук, В’ячеслав Кириленко, Назар Холодницький, музиканти Олег Скрипка, Дмитро Шуров, Арсен Мірзоян, засновник та голова оргкомітету Ukrainian Fashion Week Ірина Данілевська та інші.

Нагадаємо, у книзі «Незалежність очима ТСН» власними спогадами про найважливіші події в новітній історії України діляться ведуча «ТСН. Тиждень» Алла Мазур, генеральний директор «1+1 медіа» Олександр Ткаченко, журналісти і редактори ТСН - Олена Мацюцька, Наталя Нагорна, Олександр Загородний, Ганна Бока, Василь Костюк, Дмитро Святненко, Алла Хоцянівська, Ольга Кошеленко, Олег Гулик та Руслан Ярмолюк. Автор історичних текстів – письменник Валерій Примост.

За дзеркальну фотозону студії флористики та дизайну дякуємо Parfenov Sergey floral atelier.

«Незалежність очима  ТСН» – вже третя книга Телевізійної служби новин каналу «1+1». У липні 2015 року побачила світ «Війна очима ТСН», екземпляри якої надіслали сімом світовим лідерам. А у листопаді 2014 року – «94 дні. Євромайдан очима ТСН».

Новини по темі