Обіцяв «швидкий мир за 24 години»: як Дональд Трамп збирається закінчити війну в Україні

ТСН
19:30
Щодня на YouTube
Як Дональд Трамп збирається закінчити війну в Україні
Getty Images

Обраний президент США Дональд Трамп вже неодноразово обіцяв завершити війну в Україні «за 24 години» шляхом переговорів із Володимиром Путіним та Володимиром Зеленським.

Поділитися:

Однак підхід Дональда Трампа і ставлення до російського вторгнення в Україну викликають багато питань, як в українських політиків, так і американського уряду. Тож, як Дональд Трамп насправді збирається закінчити війну в Україні? 

Детальніше про це розповіли в сюжеті ТСН.

Одностороння вигода для Росії або України

Дональд Трамп вірить, що зможе змусити лідерів України та Росії до компромісу, який приведе до негайного припинення бойових дій. Політик планує використати свій досвід у бізнесі, щоб організувати угоду, де обидві сторони повинні піти на певні поступки. Водночас Дональд Трамп наголошує, що завдяки його впливу та добрим стосункам із Путіним йому точно вдасться знайти спільне рішення.

Проте експерти сумніваються в дієвості такої стратегії. Зокрема, колишній посол США в Україні Джон Гербст вважає, що Трамп може запропонувати варіанти, які будуть вигідні для Росії, але неприйнятні для України. Трамп не раз заявляв, що «не бачить трагедії» у війні в Україні й готовий укладати угоди, не враховуючи ключових інтересів української сторони.

Також існує можливий розвиток подій, що Дональд Трамп може звинуватити Зеленського або Путіна у разі, якщо угода не спрацює, аби зберегти особисту репутацію.

Володимир Зеленський і Дональд Трамп
Getty Images

Нові межі «миру»: територіальні поступки

Нещодавно запропоновані радниками Дональда Трампа умови миру передбачають серйозні поступки з боку України. Зокрема, йдеться про можливість відмови від Криму та Донбасу, зробити лінію демаркації по теперішній лінії військового зіткнення, яка стане новим російським кордоном, а також зобов'язання України, що вона ніколи не вступить у НАТО.

Такі пропозиції задовольняють Путіна, але категорично не влаштовують Україну. Володимир Зеленський ще з 24 лютого 2022 року чітко заявив, що мета України — повернення до кордонів 1991 року.

Вплив США та можливі ризики

Ставлення Дональда Трампа до війни в Україні викликає в міжнародних експертів дещо суперечливі думки. Як відзначає Джон Гербст, у команді Трампа є два табори: ті, хто виступають за припинення допомоги Україні й ті, хто усвідомлюють стратегічну важливість підтримки України, як, наприклад, Майк Помпео та Роберт О’Браєн.

Тобто, якщо другий табір команди отримає більший вплив, Трамп може продовжити підтримку України, хоча й передбачається, що в більш обмеженому форматі. Позиція Трампа щодо України може кардинально змінитися залежно від його нової політики, яка буде відомою лише після інавгурації у січні 2025 року. Та у будь-якому разі вона буде лише посилювати його міжнародний вплив та формувати образ впливового політика, який може пожертвувати всім у погоні за статусом. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Темні подробиці з минулого: що насправді приховує біографія Дональда Трампа і до чого тут Путін

Новини по темі