Вулиця Яблунська

Вулиця Яблунська

фільм
фільм

Документальний фільм спеціальної кореспондентки ТСН Алли Хоцянівської “Вулиця Яблунська” розповідає про «дорогу смерті» в Бучі, яка показала справжнє обличчя російської армії. В основу фільму лягли свідчення мешканців міста, які пережили окупацію.

Вулиця Яблунська у Бучі  – місце смерті десятків українців, які не встигли виїхати з міста або ж свідомо залишилися захищати свою землю. Саме ця вулиця стала символом звірств російських окупантів на території України. Кадри після звільнення шокували весь світ, а масові вбивства українців назвали «бучанською різаниною».

У документальному проєкті «Вулиця Яблунська» авторка розповідає не лише про тих, хто вижив під час окупації міста, але і називає імена загиблих. На інтерактивній карті відтворено точні місця їхньої смерті та названі причини загибелі. Команді проєкту вдалось задокументувати історії окупації та факти звірств російських військових.

Показати більше
Вулиця Яблунська | Документальний проєкт

Прем'єра документального проєкту «Вулиця Яблунська» На каналі 2+2 
Документальний проєкт «Вулиця Яблунська» про «дорогу смерті» в Бучі, що стала символом звірств російських окупантів в Україні. В основу фільму увійшли свідчення мешканців міста, які пережили окупацію.

Після звільнення Бучі моторошні кадри російських злочинів облетіли весь світ, масові вбивства, які чинили окупанти, відразу назвали Бучанською різаниною, а міжнародна спільнота заговорила про сучасний геноцид українців. У місті, де до війни мешкало менше 30 тисяч людей, за даними Офісу Генпрокурора, було знайдено 637 тіл цивільних, серед них – жінки, чоловіки, літні люди та навіть діти. Найбільшу кількість жертв виявили на вулиці Яблунській, де безневинних українців розстрілювали – десятками.
 

Вулиця Яблунська | Документальний проєкт
Вулиця Яблунська | Документальний проєкт
Вулиця Яблунська | Документальний проєкт