Панічні атаки — це раптові напади сильного страху, тривоги або дискомфорту, які зазвичай тривають 5–20 хвилин. Вони супроводжуються вираженими фізіологічними симптомами та можуть виникати без видимої причини. Хоча панічна атака сама по собі не є небезпечною для життя, вона здатна створити відчуття загрози та викликати сильний емоційний стрес, який може суттєво вплинути на ваше повсякденне життя.
Детальніше про вплив панічних атак на життя людей розповіла ведуча медичного детективу Анатомія дива, Валентина Хамайко разом з професійними лікарями в одному з випусків програми.
Стресові фактори можуть спричинити різкий викид адреналіну, який, своєю чергою, викликає сильне серцебиття, страх смерті, втрату свідомості — саме так проявляються панічні атаки. Статистика свідчить, що один із десяти людей хоча б раз у житті переживав такий напад.
Психіатр та невролог Євген Скрипник зазначає, що під час панічної атаки у людей проявляється настільки сильне серцебиття, що вони не можуть дихати, а точніше так думають. Це відбувається через надлишок кисню і мозок дає сигнал легеням — не дихати. Людина хоче вдихнути на повні груди, але не може, через що почувається ще більш розгубленою.
За надмірної тривоги також виникає порушення газообміну. Найголовніше потрібно проживати ці панічні атаки, а не намагатися їх придушити, адже панічна атака триває всього 5–15 хвилин і з часом адреналін нейтралізується та напад минає.
Дев'ять із десяти українців мають психічні розлади, спричинені постійним стресом і війною. Особливо вразливі діти та переселенці, які вдруге вимушені покидати домівки. Найбільш поширені нині прояви — це посттравматичний стресовий розлад, депресія, підвищена тривожність.
Панічні атаки викликають шалений страх, який схожий на ознаки серйозних захворювань, тому людина може думати, що помирає.
Під час панічної атаки людина може відчувати:
Симптоми панічної атаки часто змушують людей думати, що вони переживають серцевий напад, інсульт або інше серйозне захворювання. Проте, на відміну від цих станів, панічна атака не завдає серйозної фізичної шкоди, хоча і потребує правильних знань, як її пережити.
Панічна атака може бути схожа на серцевий напад, але все ж має певні відмінності. Головний з яких, що панічна атака зазвичай триває до 15 хвилин, після чого поступово зникає, а серцевий напад часто супроводжується болем у грудях, який віддає у ліву руку або плече і не полегшується після спокою або змін позиції.
Лікарі радять включити до свого графіку спорт: швидку ходу, біг чи велопрогулянки, хоча б по 15 хвилин на день. Спорт, разом із, за потреби, призначеними ліками, допомагає у боротьбі з нападами. Адже коли ми займаємося спортом, виділяється адреналін і людина поступово звикає до його впливу — це знижує страх під час панічної атаки.
Надихаючі історії зцілень, успішні медичні кейси та українські лікарі, які творять справжні дива — з понеділка по четвер о 16:00 на телеканалі 1+1 Україна дивіться документальний медичний детектив Анатомія дива.
Loading...
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Невпевненість, тривога, плаксивість: в Анатомії дива розповіли, що таке післяпологовий бейбі-блюз та як довго він триває