Прихильники серіалу Величне століття. Роксолана спостерігають не лише за палкими характерами героїв, їх пристрасними почуттями, а й за красивою картинкою на екрані.
Чи не найбільше глядачів тішить споглядання прикрас і розкішних суконь героїнь серіалу.
У XVI столітті, коли відбувалися події, які взято основу Величне століття. Роксолана, кольору вбрання, поєднанню візерунків і ліній орнаменту надавали важливого значення.
І декор, і тло на сукнях османських жінок могли чимало розповісти про володарку, зокрема про її віросповідання, суспільне й сімейний стан.
Особливого значення мусульмани надавали зеленому – кольору, що свідчив про благословення Аллаха й означав приналежність до ісламу.
Гюррем в серіалі Величне століття одягає зелені сукні в дні свого торжества. Окрім того, у сукнях цього відтінку головна героїня постає вагітною, а також під час наречення імен синів.
Навіть Султан Сулейман, аби здобути перемогу під час важливого бою, вирушав на поле в зелених обладунках.
Другим за популярністю був червоний. За часів султана Сулеймана такий колір сукні свідчив про родовитість і багатство. Пізніше став сприйматися просто як святковий. Іноді його навіть використовували для весільних церемоній.
У червоному сестра султана Хатідже виходила заміж за Ібрагіма. Наречений же, як не дивно, був убраний у зелене.
Творці серіалу Величне століття орієнтуються не тільки на історичну достовірність, а й на сучасні смаки й особливості серіального жанру.
До речі, самі сукні – своєрідна поступка сучасним уподобанням: за часів султана Сулеймана жінки гарему носили шаровари й прозорі газові накидки. У серіалі в такому образі постає тільки розлучниця Фірузе.
Окрім того, вбрання жінок із оточення Сулеймана не було таким відвертим, як у серіалі. Проте автори переконані, що на красиві сукні значно цікавіше дивитися, ніж на чаршаф і чадру, із-під якої видно тільки очі.
Дивіться всі сезони серіалу Величне століття на 1+1 у будні о 17:10.