У наш час, коли тривога може застати зненацька, важливо вміти розрізняти справжній сигнал від планової перевірки сирен. Пропонуємо кілька порад, які допоможуть вам зорієнтуватися у непередбачуваній ситуації.
1. Звук сирени:
2. Інформаційні канали:
Увімкніть телевізор, радіо або перегляньте онлайн-новини одразу після сигналу тривоги. Офіційні джерела влади, такі як ДСНС України, негайно повідомлять про тип загрози (повітряна тривога, ракетний обстріл, атака дронів, авіабомби тощо).
Зазвичай про перевірку сирен оголошують заздалегідь через ті ж канали — ЗМІ, офіційні вебсайти та соціальні мережі місцевої влади. Якщо ви не бачили жодних попередніх повідомлень про перевірку, краще перестрахуватися та вважати це справжньою повітряної тривоги.
3. Спеціальні додатки
Сповіщення про тривогу у спеціальних додатках (наприклад, "Київ цифровий") приходить лише у разі оголошення небезпеки. Якщо сирена гуде, а в офіційному застосунку про це не пишуть більш як 5 хвилин — скоріш за все, стався збій у системі сирен.
Фото: Unsplash
Наголошуємо: Краще перестрахуватися, ніж опинитися під загрозою. Якщо ви сумніваєтесь, чи це справжня тривога чи перевірка, завжди краще діяти так, ніби це справжня небезпека. Ваша безпека — це найголовніше.
Є чимало джерел для перевірки небезпеки у реальному часі. У спеціальному матеріалі 1+1 зібрані кілька перевірених карт повітряних тривог, які вам у цьому допоможуть.
Фото: скриншот/alerts.in.ua
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: