Яке свято 11 вересня: Усікновення (що не можна робити в цей день)

Свято Усікновення глави Івана Предтечі — день пам'яті страти Предтечі і Хрестителя Господнього Івана. Це друге велике свято після свята Богоматері. У цей день віряни дотримуються строгого посту на знак скорботи про насильницьку смерть великого пророка.

11 вересня православні християни відзначають день пам'яті страти Предтечі і Хрестителя Господнього Івана. Він передбачив пришестя Месії та хрестив Ісуса Христа у водах ріки Йордан. Відомо, що проповідь християнства Іоана Предтечі була нетривалою. Він розказав людям про прихід Спасителя, а сам загинув мученицькою смертю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖГороскоп на 11 вересня для всіх знаків зодіаку: сильний енергетичний день для завершення складних справ

Усікновення глави Іоана Предтечі: історія свята Головосічення

11 вересня православна церква згадує Хрестителя Господнього Івана. Відомо, що Іоанна Хрестителя ув’язнили в темницю за наказом царя Ірода Антипа за те, що святий викрив гріхи та злочини правителя Галілеї. Цар Ірод спочатку не хотів вбивати великого пророка, бо боявся народного гніву, але дружина його брата Іродіада обманом змусила правителя вбити в’язня. Це сталося на бенкеті, коли Саломея танцювала для Ірода. Танець так сподобався йому, що він поклявся виконати будь-яке її бажання. Саломея попросила принести їй голову Іоанна на блюді. Ірод, як і обіцяв, виконав її прохання і вбив в’язня. Так пророк Іоан Предтечі прийняв мученицьку смерть.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Магнітні бурі у вересні 2021: календар безпечних та небезпечних для самопочуття днів

Що не можна робити на свято Усікновення глави Іоана Предтечі 

►В день Усікновення глави Іоана Предтечі в церквах проводиться богослужіння, а віряни дотримуються суворого посту. В день свята заборонено їсти рибу, м'ясо та молочні продукти. Дозволено готувати тільки пісні блюда або зовсім не вживати їжу. 

►На свято Усікновення глави Іоана Предтечі заборонено вживати в їжу продукти червоного кольору та їсти фрукти й овочі, що нагадують форму голови (яблука, капусту, картоплю, гарбуз) або мають червоний сік. В цей день заборонено готувати та їсти борщ червоного кольору, пити червоне вино. 

►У цей день не можна користуватися гострими предметами та різати ножем. За народними повір'ями, не можна нічого різати, що зовні нагадує голову. Хліб також треба ламати руками, а не різати ножем. Якщо виходу немає, то робити це потрібно дуже обережно. 

►У день свята не можна їсти й будь-що на блюді, бо на ньому лежала голова Іоана Предтечі. 

►В день Усікновення глави Іоана Предтечі селяни відкладали всі справи по дому та в городі на інший день. В народі казали:

Якщо зрізати головку капусти в цей день, то може потекти кров.

►Заборонено влаштовувати гучні вечірки, танцювати, співати.

Усікновення глави Іоана Предтечі або Головосічення: народні прикмети 

На свято Головосічення птахи починали відлітати у теплі краї, тому існували такі прикмети:

  • побачити відлетаючого лебедя — до скорого снігу
  • ключ журавлів — до настання холодів 
  • скворці ще не відлітають — до бабиного літа
  • гусі відлетають у теплі краї — до тривалих дощів

На свято Усікновення глави Іоана Предтечі селяни збирали коріння цілющих трав, якими лікували головні болі та безсоння.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місячний календар стрижок на вересень 2021: сприятливі та несприятливі дні для осіннього перевтілення

Дивіться відео сюжет приготування нетрадиційного фаршмака й пишного бісквіту з яблуками та медом:

Loading...

Більше новин