Відомий своєю насиченою пурпурною палітрою, він додає яскравості на стіл і має безліч цілющих властивостей. Які саме поживні речовини містить в собі цей овоч і як його можна використовувати в кулінарії?
Один із найцікавіших компонентів буряка – це беталаїни. Ці природні пігменти відповідають за яскравий колір коренеплоду, але мають і сильну протизапальну, антиоксидантну дію. Вони сприяють захисту клітин від пошкоджень, покращують детоксикацію печінки та можуть запобігати хронічним захворюванням.
Підтримує фізичну витривалість
Нітрати в буряку підвищують рівень кисню в клітинах, що допомагає підвищити фізичну витривалість і покращити продуктивність. Спортсмени часто вживають буряк для підвищення своїх результатів під час тренувань.
Поліпшує роботу печінки
Буряк допомагає детоксикації печінки завдяки беталаїну та антиоксидантам, які допомагають виводити токсини з організму.
Покращує травлення
Завдяки високому вмісту клітковини буряк поліпшує перистальтику кишківника та сприяє підтримці здорової мікрофлори.
Підтримує мозкову діяльність
Нітрати в буряку покращують кровообіг, особливо в мозку, що сприяє покращенню когнітивних функцій. Це особливо важливо для людей літнього віку, оскільки знижує ризик розвитку деменції.
Зміцнює імунну систему
Завдяки високому вмісту вітаміну C та антиоксидантів буряк підвищує опірність організму до інфекцій та вірусів.
Наявність оксалатів у буряку може сприяти утворенню каменів у нирках. Людям із такими схильностями варто обмежити споживання буряка.
Через високий вміст природних цукрів буряк потрібно обережно вживати людям із діабетом.
Зберігати буряк краще у прохолодному місці, наприклад, у холодильнику. У такому випадку він зберігає свої поживні властивості протягом кількох тижнів.
Правова інформація. Цей матеріал містить загальні відомості довідкового характеру і не повинен розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. 1plus1 не несе відповідальності за діагноз, поставлений читачем на основі статті. Нагадуємо, що точний діагноз може поставити виключно лікар. Не займайтесь самолікуванням, зверніться до лікаря.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зміцнює імунітет і має антистресовий ефект: чим корисний гранат і кому слід від нього відмовитися