Чому не можна купатися на Іллі: народні традиції та прикмети

Чому на Іллю не можна купатися у річці та інших водоймах?

2 серпня, згідно з церковним календарем, православні християни вшановують пам'ять Пророка Ілії (Іллі). Існує багато традицій та прикмет, пов'язаних з цих днем. Зокрема, багатьох цікавить, чому не можна купатися на Іллю в річці?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гороскоп на серпень 2022 для всіх знаків зодіаку: у кого повністю зміниться життя наприкінці літа

Заборона на купання в річці на Іллі: причини

Пророк Ілія, або Ілля – це старозавітний святий. За язичницьких часів саме 2 серпня вважали днем передвісником осені. Згодом православне і народне свято злилися воєдино, проте досі існує багато прикмет, пов'язаних з цим днем. Головною забороною на Іллі є заборона купатися у водоймах. Як вона пояснюється?

У народі говорять "Ілля-пророк в річках воду каламутить", "До Іллі люди купаються, а потім з озером прощаються". Вважається, що 2 серпня вода в річках і озерах стає холодною, і сезон купання вже варто завершити. Є ще одна причина заборони на купання, містична. Люди вірили, що нечисть (русалки, водяні) ховається від Іллі у воді. І вона обов'язково затягне на дно і потопить людину, яка наважиться зайти в річку чи озеро на Іллі. Також люди вірили, що після купання на Іллі можна дуже важко захворіти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Магнітні бурі на серпень 2022: календар безпечних та небезпечних для самопочуття днів

Заборона купатися на Іллі і після 2 серпня має і цілком логічне обґрунтування: вода у водоймах вже стає холодною і нерідко зацвітає. Тож напередодні свята Іллі прийнято закривати купальний сезон.

День Іллі: народні прикмети

Існують такі народні прикмети, пов'язані зі святом Іллі:

►Глухий грім на Іллі – буде слабкий дощ, дзвінкий – злива.

►Після Іллі блискавки можна вже не боятися.

►Сонячний день на Іллі – до поганого врожаю.

►Сильний дощ на Іллі – наступний рік буде без пожеж.

►Активна поведінка комах – до ранньої осені.

►Якщо на Іллі намокнути під дощем, весь рік буде міцне здоров'я.

Більше новин