До Дня української писемності та мови: ведучі 1+1 Україна назвали улюблені книжки для особливого настрою

Соломія Вітвіцька, Костянтин Грубич, Людмила Барбір та Наталя Островська до Дня української писемності та мови поділилися улюбленими літературними творами

Що ми насправді знаємо про українську мову, окрім її мелодійності та поетичності? Адже, так чи інакше, за кожним словом, окремою літерою алфавіту – ховається окрема історія боротьби та неймовірної гордості за нашу українську мову. 

27 жовтня в Україні відзначають День української писемності та мови. Це не просто святковий день, а чудова нагода пригадати всю багатовікову боротьбу за право говорити українською мовою, слухати її, а найголовніше — писати нею та продовжувати плекати рідну літературу.

До Дня української писемності та мови ведучі 1+1 Марафону, ТСН та Сніданку з 1+1Соломія Вітвіцька, Костянтин Грубич, Людмила Барбір та Наталя Островська згадали про улюблені українські літературні твори, які змусили їх пережити неймовірний спектр емоцій: від смутку до сміху крізь сльози, від душевного спокою до пошуків сенсу життя. 

Ця добірка точно стане для вас чудовим натхненням і відкриє перед вами різноманітність та багатство української літератури, а головне – допоможе обрати книгу під будь-який настрій.

Соломія Вітвіцька

1+1 Україна

Ведуча 1+1 Марафон та ТСН Соломія Вітвіцька з особливою любов’ю ставиться до української літератури, адже вона допомагає їй поринути в глибокі емоції та здатна, як підтримати її у важкі моменти, так і здивувати чи дати нові знання.

Щоб поплакати – «Фелікс Австрія», Софія Андрухович

Ідеальний варіант для тих, хто хоче відчути справжню глибину людських переживань. Історія розгортається в часи Австро-Угорщини, де переплітаються різні долі та почуття, показуючи складні стосунки між людьми. Твір занурює в атмосферу старого Станіславова.

Щоб здивуватися – «Воля Ізабелли», Ганна Гороженко

Це роман, який точно здатний здивувати. Соломія Вітвіцька рекомендує його для тих, хто прагне поглянути на світ через призму неочікуваних сюжетів, пов’язаних із пошуками особистої свободи, незалежності та сили духу.

Щоб розвіяти смуток – «Танґо смерті», Юрій Винничук

Цей твір пронизаний незвичайною, але такою чарівною атмосферою Львова. Головні герої потрапляють у містичні пригоди, що допомагають їм втекти від буденних турбот.

Щоб втекти від реальності – «Я бачу вас цікавить пітьма», Іларіон Павлюк

Іларіон Павлюк створив захопливий світ з атмосферою трилеру, детективу та драми. Це не просто книга – це можливість зануритися в іншу реальність, яка здається такою звичайною, на перший погляд.

Костянтин Грубич

1+1 Україна

Ведучий Сніданку з 1+1 Костянтин Грубич натомість відкриває по-новому і з великою цікавістю тих авторів, імена яких з дитинства завжди були на слуху. Він підібрав свою особливу добірку і навіть поділився відгуками.

Щоб сміятися вголос – «Старосвітські батюшки і матушки», Іван Нечуй-Левицький

Це настільки цікавий твір! Там розповідається історія двох родин Моссаковських і Балабухів. Дуже багато кумедних ситуацій, інколи ця кумедність переходить у сатиру. Там дуже багато етнографічного, побутового. Людські характери вони ж незмінні й зараз можна побачити багато прототипів цих героїв. Раджу для того, щоб посміхнутися, покращити собі настрій. Цей роман не дуже відомий у Нечуя-Левицького, але вартий уваги.  


 
Щоб дати відповіді на життєві питання – «Сад Гетсиманський», Іван Багряний

Дії в романі відбуваються в 30-ті роки в період репресій. За українськість цькують одного з найкращих українців на той момент, я думаю, що це прообраз самого письменника. Там розкриті механізм підлості, підступності цієї тоталітарної системи, як люди втрачають совість. Показано, що найгірше в історії робили не росіяни, а самі ми. Це одна з найважчих книжок, які я читав на своєму віку, але її треба прочитати.

Людмила Барбір

1+1 Україна

Ведуча Сніданку з 1+1 Людмила Барбір захоплюється історіями, що занурюють у минуле і дозволяють по-новому поглянути на сучасність. Для неї українська література – це спосіб пізнання різних вимірів життя та поглядів на нього, тож серед рекомендацій вона виділила декілька книг.

Щоб замислитися – «Амадока», Софії Андрухович 

За словами Людмили Барбір, у цій книжці переплітається минуле і теперішнє, історії різних поколінь, які складаються потім в один пазл.

Щоб відчути душевний спокій – «Вічник», Мирослав Дочинець

Це історія — сповідь людини, яка пройшла карколомний життєвий шлях. Ця розповідь про пошуки сенсів і трансформацію, яка є неминучою, коли доля підготувала особливий шлях.

Наталя Островська 

1+1 Україна

Натомість ведуча 1+1 Марафон та ТСН Наталя Островська все ж віддає перевагу класичній українській літературі, а саме — одному з найвідоміших її творів.

Щоб сміятися вголос – «Кайдашева сімʼя», Іван Нечуй-Левицький

Наталя Островська зазначає, що це вічна класика. Вона підійде для того, щоб і посміятися, і поплакати. Цей твір подарує вам весь спектр емоцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Абсолютно культові програми»: Єгор Гордєєв розповів про цінність відродження проєкту Аргумент кіно та український кінематограф під час повномасштабної війни

Більше новин