День всіх святих 2022: коли відзначають та що не можна робити

Коли настане День усіх святих 2022 року?

День усіх святих – християнське свято, день пам'яті всіх шанованих Церквою святих. Термін «Усі святі» охоплює як канонізованих святих, так і тих, хто залишився невідомим за життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Церковний календар на листопад 2022: найважливіші свята та дати

Коли День всіх святих 2022

Католицькою церквою День усіх святих відзначається 1 листопада. Це свято має найвищий ранг — ранг торжества. Крім того, він входить до числа так званих «обов'язкових днів», коли всі віруючі неодмінно повинні відвідувати месу. Наступного дня 2 листопада святкується День усіх покійних вірних.

Коли День всіх святих в Україні

У Православній Церкві День усіх святих (або Неділя усіх святих) святкується в першу неділю після П'ятидесятниці, тобто у восьму неділю після Великодня (Пасхи). Це свято завершує коло перехідних свят. У 2022 році День усіх святих в Україні відзначали 19 червня. 

День всіх святих: історія

День всіх святих відзначався колись13 травня — на згадку про освячення папою Боніфацієм IV язичницького храму Пантеону в 609 або 610 році.

У VIII столітті папа Григорій III 1 листопада освятив одну з капел собору святого Петра на честь усіх святих і змінив дату свята. Сто років потому папа Григорій IV присвоїв 1 листопада статус спільного для всієї католицької церкви Дня всіх святих.

Дата 1 листопада могла бути обрана тому, що в цей час кельти відзначали свято Самайн, яке було пов'язане із шануванням мертвих. Першими почали відзначати пам'ять усіх святих 1 листопада англійські та ірландські християни, а потім цю дату вирішив перейняти і Рим. Язичницькі традиції Самайна знайшли своє відображення у святі Хелловін, що відмічається напередодні.

Що не можна робити в День всіх святих

  • не можна зловтішатися,
  • не можна бешкетувати і розважатися без міри,
  • не можна гнівити пам’ять про покійних,
  • не можна залишати відчиненими вікна та двері у будинку,
  • не можна лишати одяг сушитися на вулиці
Більше новин