"Гай дитячих снів": у Макарові висадили іменні дерева памʼяті дітей, які загинули внаслідок повномасштабного вторгнення

В селищі Макарів висадили 100 цьогорічних дерев у пам’ять про дітей, життя яких обірвала війна.

Учора, 7 квітня, 1+1 media та БФ «Озеленення України» реалізували чергову висадку дерев у пам’ять про дітей, життя яких обірвала війна. Перші 100 цьогорічних дерев висадили в селищі Макарів, що під Києвом, у межах проєкту «Гай дитячих снів».

Раніше, восени 2023 року, в Макарові заклали початок Гаю, висадивши 100 райських яблунь. Окрім цього, дерева памʼяті були висаджені в десятках міст і сіл України. Загалом організатори планують висадити понад 500 іменних райських яблунь у Макарові та тисячі — по всій Україні. На честь кожної дитини, яка загинула за час повномасштабного вторгнення. 

«Здавалось, що медійникам мало би бути простіше на таких акціях. Оскільки ми щодня розповідаємо погані новини, на жаль. Але дитяча смерть — це те, з чим ніколи не змиришся, до чого ніколи не звикнеш. Для мене особисто автомобіль з написом “ДІТИ”, наскрізь розстріляний російськими кулями, — найстрашніше, що я бачив за час цієї війни»,  — зазначив Святослав Гринчук, ментор проєкту, ведучий 1+1 Марафон і ТСН. 

«Особливо для мене “Гай дитячих снів” — це не лише про пам'ять, а ще й про відновлення тих дорослих, які пережили велику втрату найрідніших, найменших і найцінніших, напевно, в родині людей. Дерева, які щороку ростуть, збільшуються, які, попри те, що десь життя може зламати якусь гілку, все одно дають приклад того, як потрібно пускати нову, рости, розвиватись далі і зацвітати кожної весни. Знаю, що іменні дерева є по всій Україні. Можна легко підтримати цю ініціативу, заповнивши спеціальну анкету на сайті проєкту»,  — прокоментувала Валентина Хамайко, менторка проєкту, ведуча воєнного проєкту «Хоробрі серця» та ранкового проєкту «Сніданок з 1+1». 

Також саджали яблуні плюсівці, ведучі, журналісти та родичі загиблих дітлахів. Серед них була й Анна Яхно, мама загиблого Сашка, хлопчика, якого в березні 2022 року розшукували всією країною, після того, як він разом з бабусею тікав від окупантів на човні. Сюжет з історією 4-річного Олександра доступний за посиланням.

«Війна принесла дуже багато горя не тільки мені. Кожен українець сповна відчув, що таке війна. Хтось втратив дітей, хтось батьків, хтось синів-військових, і це все — спільне горе, яке просто згущується над нами та змушує нас страждати. Тож маємо пам’ятати усіх, хто загинув унаслідок цього безжалісного тероризму, особливо наших найменших янголів-охоронців», — зазначила Анна Яхно

Висадила дерево пам’яті й родина Сичів. У березні 2022 року сім’я намагались виїхати з окупованого Макарова, проте російські снаряди влучили в автівку. Троє з пʼяти членів родини Сичів загинули на місці, двоє — онук Арсен і бабуся Валентина — вижили. 

Окрім цього, до заходу з вшанування пам’яті дітей долучилися представники місцевої влади, пані посол Канади в Україні, а також команда благодійного фонду «Озеленення України» на чолі зі співорганізаторкою проєкту та головою фонду Ганною Крисюк, яка зазначила: «Люди, діти яких загинули від російських ракет, як ніхто, знають ціну цього дня та ціну нашої майбутньої перемоги. Тож ми маємо зробити усе можливе, аби кожен, хто постраждав від війни, не був забутий!».

«Разом з усіма, хто сьогодні долучився, ми показуємо єдність. Основне завдання ініціативи — показувати правду, відновлювати справедливість та підтримувати пам’ять про тих, хто вже не з нами. Ці дерева — черговий прояв нашої незласності, яка буде надовго показувати, що попри ту злість і агресію, українці — про добро та силу», — прокоментувала Леся Карнаух, заступниця голови Київської обласної військової адміністрації.

«Дерева — це символ життя, це можливість віддати шану невинним жертвам, які загинули через війну, та пам’ятати їх. Всі діти, які постраждали від повномасштабного вторгнення, важливі для Канади. Тому ми разом з Україною започаткували Міжнародну коаліцію, яка допомагатиме повертати тисячі примусово депортованих українських дітей додому», — прокоментувала Наталка Цмоць, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні.

Дізнатися більше про ініціативу, а також переглянути повну версію сюжету ТСН про висадку дерев можна за цим посиланням.

Нагадуємо, що проєкт буде реалізовуватися протягом року командами 1+1 media, «Сніданку з 1+1» і ТСН, спільно з БФ «Озеленення України». Ментори проєкту — ведуча воєнного проєкту «Хоробрі серця» та ранкового проєкту «Сніданок з 1+1» Валентина Хамайко, ведучий 1+1 Марафон і ТСН Святослав Гринчук. Партнери проєкту — садовий центр «Брусвяна» та Business Woman Club.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Львові відкрився клас «Школи Супергероїв», на облаштування якого 1+1 media передала понад півмільйона гривень

Більше новин