Його багатий склад допомагає підтримати здоров'я, покращити настрій і захистити організм від сезонних захворювань. До того ж, він є відмінним інгредієнтом для салатів, десертів та напоїв.
Зміцнює імунітет: вітамін С у складі гранату допомагає зміцнити імунітет, що особливо важливо взимку, коли наш організм потребує додаткового захисту від застуд.
Поліпшує кровообіг: гранат містить багато заліза та калію, що допомагає підтримувати нормальний рівень гемоглобіну та запобігає анемії.
Антиоксидантна дія: завдяки високому вмісту антиоксидантів, зокрема поліфенолів, гранат допомагає боротися з вільними радикалами, що захищає клітини від пошкоджень та уповільнює старіння.
Знижує запалення: завдяки вмісту пунікалагіну – унікального з’єднання з протизапальними властивостями, гранат допомагає боротися з хронічними запальними процесами, що може бути корисним для тих, хто страждає від артриту.
Знижує рівень стресу: фітонутрієнти гранату мають антистресовий ефект, допомагаючи знизити рівень кортизолу.
Людям із гастритом, виразкою шлунка або підвищеною кислотністю шлункового соку слід обмежити його споживання, особливо у свіжому вигляді. А все через високий вміст органічних кислот, які можуть подразнювати слизову оболонку шлунка
Гранат знижує тиск, що корисно для гіпертоніків. Однак людям із гіпотонією (низьким артеріальним тиском) потрібно бути обережними.
Якщо у вас є схильність до харчових алергій або з'являються симптоми, такі як висип, свербіж чи набряки, краще уникати гранату.
Гранат може взаємодіяти з деякими препаратами, які знижують густоту крові. Високий вміст антиоксидантів у гранаті може впливати на метаболізм цих ліків, тому людям, які приймають такі препарати, слід проконсультуватися з лікарем.
Чищення під водою
Традиційний метод із ложкою
Метод із надрізами на частини
Обираючи гранат, звертайте увагу на його колір і вагу. Стиглий фрукт має яскраво-червону або бордову шкірку, а вага має бути відчутною, що свідчить про наявність достатньої кількості соку. Шкірка повинна бути гладкою, але не занадто м'якою, що вказує на перезрілість або початок гниття.
Правова інформація. Цей матеріал містить загальні відомості довідкового характеру і не повинен розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. 1plus1 не несе відповідальності за діагноз, поставлений читачем на основі статті. Нагадуємо, що точний діагноз може поставити виключно лікар. Не займайтесь самолікуванням, зверніться до лікаря.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як компенсувати недосип: корисні продукти, які варто включити в раціон, щоб не дати організму «розсипатися» через постійний стрес