Горіховий Спас — одне із давніх православних свят, яке припадає на 29 серпня. Це останній з трьох спасів (після медового та яблуневого). Свято відзначають наприкінці літа, коли закінчуються жнива та з’являються ранні осінні плоди. За день до горіхового спасу віряни мають ще одну велику релігійну подію — Успіння Богородиці та кінець посту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Церковний календар на вересень 2023: найважливіші свята та дати (за новим стилем)
Останній спас ще називають “хлібним”, адже традиційно в цей день пекли хліб із нового врожаю та освячували в храмі. Таким хлібом пригощали кожного члена родини — це мало принести добробут та здоров’я. Свято також календарно припадає на початок підготовки до зими, оскільки означає завершення літньої роботи. Звідси ще одна назва — “холодний”.
За легендою, хворий на проказу володар Едесси (сучасна Туреччина) дізнався про цілющі здібності Ісуса Христа. Лист з проханням приїхати та вилікувати його повіз маляр Ананій. При зустрічі з Ісусом маляр спробував відтворити образ проповідника на полотні, проте зазнав у цьому невдачі. Ісус витер своє обличчя тканиною, на якій залишився його лик. Цей рушник зцілив хворого і отримав назву Нерукотворного Образу Спасителя. 29 серпня 944 року цей образ перенесли до Константинополя — це стало початком святкування горіхового спасу. Вважається, що саме з цього відбитку Лику Спасителя виникли перші візантійські та давньоруські ікони.
Фото: Freepik.com
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закарпатські гомбовці: покроковий рецепт приготування від Валентини Хамайко у "Сніданок. Вихідний"
Традиційно, на Горіховий Спас у народі поширені:
Більше про традиції на Горіховий Спас дивіться у відео:
Loading...
Для того, аби “1+1 Україна” був у переліку каналів вашого телевізора/приймача (для налаштування прийому “1+1 Україна” через Т2), необхідно провести процедуру повторного сканування телеканалів. Наводимо інструкцію, як це зробити.