Коли День ангела за старим і новим календарем: що варто знати

Іменини за старим і новим календарем: розбіжності та традиції.

День ангела є важливим святом для багатьох людей, особливо для тих, хто дотримується християнської віри. Проте, існує різниця у відзначенні цього дня за старим і новим календарями, яка полягає у використанні двох різних календарів: Григоріанського та Юліанського.

Григоріанський календар

Григоріанський календар, який був впроваджений у 1582 році Папою Григорієм XIII, є офіційним календарем більшості країн світу. Цей календар базується на сонячному році, і його розрахунки враховують довжину тропічного року (365,2425 дня). Він використовується для цивільних та релігійних подій у багатьох країнах, особливо в західних та католицьких країнах.

Юліанський календар

Юліанський календар був створений у 45 році до н.е. Юлієм Цезарем. Цей календар також базується на сонячному році, але його розрахунки трохи відрізняються від Григоріанського. Він використовується лише в деяких православних церквах та країнах, де дотримуються старовинних традицій.

День ангела за старим і новим календарем: різниця

Основна різниця між відзначенням Дня ангела за старим і новим календарями полягає у розрахунку дати. За Григоріанським календарем, День ангела відзначається в день святого, якому присвячена особа. Однак за Юліанським календарем, через різницю у розрахунках, дата Дня ангела може відрізнятися на 13 днів.

У православних церквах, які використовують Юліанський календар, День ангела може відзначатися в інший час, ніж у католицьких та протестантських церквах, де вживається Григоріанський календар.

Від 1 вересня 2023 року ПЦУ та УГКЦ перейшли на новоюліанський календар, що спричинило зміни у святкуванні більшості важливих церковних свят. У підсумку, різниця між відзначенням Дня Ангела за старим і новим календарями полягає у використанні різних календарів та розрахунках дати, що призводить до можливої різниці в 13 днів у відзначенні цього свята.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 чудових ідей для подарунків і привітань у День ангела

Більше новин