Легендарного кота Степана із Харкова евакуйовано у Францію: "Дві ночі ми сиділи у підвалі. Тиждень сиділи без світла"

Тепер відомий кіт Степан у Франції.

Знаменитий кіт Степан із Харкова, який підкорив серця багатьох світових зірок, таких як Брітні Спірс та королева Великобританії, тепер у Франції. Хазяйка кота Аня розповіла про те, що він пережив у рідному місті та як він дістався Європи.

 ФОТО: Instagram/loveyoustepan

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тварини в умовах війни: правила вивезення тварин закордон та перевезення всередині країни

Після 3 березня кіт зник із соціальних мереж, через що підписники вже навіть почали хвилюватись. Але сьогодні хазяйка Степана розповіла, що за цей час він подолав тяжкий шлях евакуації. 24 лютого о 5 ранку пролунав перший вибух: спочатку хазяйка кота не зрозуміла, що відбувається, але пізніше пролунали ще вибухи й стало зрозуміло, що прийшла війна, а саме наступ і обстріл Харкова (особливо район Північна Салтівка, де і живе Степан).

У перший день війни були найжорстокіші руйнування. До сусідніх будинків щодня потрапляли снаряди, будинки горіли на очах хазяїв. Їхній будинок якимось дивом залишався цілим рівно тиждень, на восьмий день постраждав і він, а в балкон сусідів прилетів снаряд, проте пожежі не було. У двох-трьох десятках квартир висипалися всі шибки. Так само два снаряди впали на подвір'ї перед будинком Степана.

Дві ночі ми сиділи у підвалі. Тиждень сиділи без світла. Щоб зарядити телефон, ми ходили в сусідній під'їзд у підвал. Потім нам вдалося виїхати. Харківські волонтери допомогли та вивезли нас на залізничний вокзал. Ми сіли до поїзда Харків-Львів (через 20 годин ми дісталися Львова). Потім пішли до кордону з Польщею. На кордоні ми стояли у пішій черзі, людей було дуже багато (4-5 тис.). Ми пройшли кордон через 9 годин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зворушливі фільми про тварин: кіноісторії про розум та відданість песиків

Потрапивши до Польщі, до сім'ї кота Степана надійшла пропозиція про допомогу від Всесвітньої Асоціації Інфлюенсерів з Монако, які допомогли їм дістатися до Франції, щоб почекати той самий день, коли вони з котиком зможуть повернутися додому. Зараз із котом та його сім'єю все гаразд, окрім того, що дуже переживають за своїх рідних в Україні: вони намагаються допомагати Україні всім, що в їх силах.

 ФОТО: Instagram/loveyoustepan

Більше новин