Усікновення глави Іоанна Предтечі 2023: коли відзначають за новим стилем

Коли відзначають свято Усікновення глави Іоанна Предтечі у 2023 році?

Усікновення глави Івана Предтечі — день пам'яті страти Предтечі й Хрестителя Господнього Івана. Свято також відоме під назвою Усікновення голови Івана Хрестителя. 

Коли Усікновення глави Іоанна Предтечі 2023 за новим стилем

Раніше свято, встановлене на згадку про насильницьку смерть Іоанна Предтечі православні християни відзначають кожного року 11 вересня за церковним календарем. За новим календарем віруючі відзначають скорботну подію — Усікнення голови Іоанна Предтечі — 29 серпня.

Усікновення голови Івана Хрестителя: історія та традиції дня

Свято присвячене пам'яті мученицької смерті Іоанна Хрестителя. Після хрещення Господнього Івана було ув'язнено галилейським царем Іродом. Іоан викривав царя Ірода в тому, що він за життя свого брата Филипа мав зв'язок з його дружиною, Іродіадою. Жінка розлютилася за це на Іоана і просила Ірода вбити його. Та Ірод не погоджувався, через те що вважав Івана за великого пророка і боявся народу. Щоб догодити Іродіаді, він кинув Іоана до в'язниці. 

Наступного року, коли Ірод святкував день народження, влаштував великий бенкет, куди прийшла дочка Іродіади Саломія. Вона танцями догодила Іродові, що він сказав: «Проси у мене чого хочеш». Саломія на прохання матері попросила голову Іоана Хрестителя: «Я бажаю, щоб ти мені зараз подав голову Іоана Хрестителя на таці».

Ірод засмутився, але не міг при гостях порушити клятву; він послав воїна до в'язниці, який згодом приніс голову Іоана Хрестителя і віддав Саломії, а Саломія віднесла своїй матері Іродіаді. Коли почули про це ученики Івана Хрестителя, прийшли, взяли тіло його і поховали.

Незважаючи на те, що дата не належить до дванадесятих свят, у цей день дотримуються дуже суворого посту. 

Іоанну Хрестителю моляться про позбавлення від головного болю. Молитва цьому святому вважається найсильнішою. Вважається, що цей день завершує літо. У народі говорили:

«Іван Пісний прийшов, літо червоне забрав».

Усікновення голови Іоанна Предтечі 2023: народні прикмети

►Якщо журавлі на південь полетіли, то зима ранньою буде.

►Гуся побачити в небі – до дощу, лебедя – до снігу.

►Грім гримить – осінь буде теплою.

►Журавлі полетіли – скоро похолодає.

►Шпаки на південь не летять – настало «бабине літо».

►Багато граків – сонячна погода триватиме ще довгий час.

Більше новин