Овочі продовжують дорожчати на тлі повномасштабної війни. Особливо помітно зросли ціни на помідори, вартість яких у супермаркетах коливається від 100 до 300 грн за кілограм. Чому різко дорожчають овочі та що буде з цінами в майбутньому? Про це розповіли в "Сніданку з 1+1".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 15000 доларів від Данської ради у справах біженців: хто та як може отримати
Російські загарбники намагаються підірвати продовольчу безпеку України. Сьогодні мільйони гектарів полів заміновані, ворог б'є по сільгосппідприємствах, що негативно впливає на стан продовольства і ціну відповідно. Українські помідори наразі доставляються на прилавки магазинів та ринків з уманських теплиць. Це одне з небагатьох підприємств, яке постачає перші вітчизняні овочі. Через дуже дорогі затрати в постачальника високі ціни, кажуть продавці. Також помідори завозять з Іспанії та Туреччини. Остання через нещодавний землетрус призупинила експорт овочів у деякі країни. Те, що вдається завозити на наші ринки — все через треті країни. Звідси і стрибок цін.
За словами експерта Олександра Хорова, захмарні ціни на томати також пов'язані з діями окупантів, адже в Кам'янко-Дніпровську, що на Запоріжжі, під тимчасовою окупацією знаходиться найбільше тепличних підприємств. У цей період звідти вже поступали на полиці магазинів ранні овочі і збивали ціну.
"Поки ми ще не звільнили всі свої південні регіони, навіть Крим, і не налагодили там виробництво, як до війни, звісно, по сезонці і по тепличній продукції варто орієнтуватися 100% на імпорт, особливо в періоди з кінця жовтня, коли стає холодно, і до травня-червня, коли можна вирощувати вже без опалення, бо Туреччина не платить за опалення, а ми платимо", — пояснює керівник проєкту АПК Інформ "Овочі та фрукти".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 100500 грн на відкриття чи розвиток власного бізнесу: як та хто може отримати
Ситуація з овочами нормалізується, коли буде врожай з відкритого ґрунту, але деяких позицій все одно не вистачатиме. При будь-якому дефіциті його замінять імпортом. Хліба не бракуватиме, навіть попри те, що площі цьогорічних посівів суттєво скоротилися, а 6 млн сільскогосподарських земель знаходяться під тимчасовою окупацією або всіяні мінами та бомбами.
"Ми скоротили виробництво і наші очікування на наступний сезон десь близько 60 мільйонів тонн зернових і олійних культур. Та навіть такий невеликий урожай для України — це майже в три рази більше, ніж наше внутрішнє споживання, тому ми все одно будемо експортувати, отримувати кошти", — каже президент українськох зернової асоціації Микола Горбачов.
Loading...