Зубний біль – один з найбільш сильних видів болю. Що робити, якщо зуб розболівся невчасно, під час війни, а терпіти несила? Про це у включенні зі "Сніданком. Онлайн" розповів лікар-стоматолог Олександр Обабко. Він зауважив:
"Стоматологічна допомога функціонує по всій країні, є багато державних і приватних клінік, які працюють, допомагають з гострим болем. Також нашим персееленцям з гострим зубним болем безкоштовно допомагають у багатьох клініках Словаччини, Польщі, Молдова, країн Прибалтики тощо".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цистит як наслідок перебування у сховищі: як боротися в екстремальних умовах (поради лікаря)
Стоматолог каже, що якщо немає жодної можливості звернутися за консультацією до лікаря офлайн, можна спробувати проконсультуватися з ним по телефону або ж за допомогою відеозв'язку. Якщо ж і такої можливості немає, Олександр Обабко радить:
"Якщо немає жодної можливості потрапити до лікаря, найдієвіше – це використання будь-якого анальгетику, який є під рукою, щоб зменшити біль. Важливо: треба пити перевірені анальгетики, які ви приймали раніше і на які у вас точно немає алергії".
Якщо доступу дод анальгетиків теж немає, лікар радить спробувтаи зменшити інтенсивність болю за допомогою одного з цих народних методів:
►Розчин для ротових ванночок: у теплу воду додається харчова сода, декількома краплинами йоду та все ретельно розмішується. Полоскати рот декілька разів на день. Важливо: треба точно знати, що ви не маєте алергії на йод.
►Лушпиння від цибулі запарити в окропі, дати настоятися, і після того можна робити ротові ванночки.
►Подрібнити сушений корінець від гарбуза, залити окропом, дати настоятися пів години. Потім цим розчином полоскати рот.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Панічна атака в умовах війни: як подолати та повернути продуктивність (поради МОЗ)
Як тільки у вас з'явиться така можливість, варто звернутися до лікаря. Адже вказані методи лише можуть тимчасово зняти зубний біль, але точно не усунуть його причину.
Дивіться "Сніданок.Онлайн" щодня з 10:00 до 13:00 на Ютуб-каналі програми та на телеканалі ТЕТ на ТБ.