Для підприємців питання дефіциту кадрів не просто стоїть на порядку денному, а визначає майбутнє їхнього бізнесу. У сюжеті Сніданку з 1+1 розповіли з чим це повʼязано та як можна розв'язати цю проблему.
Героєм сюжету став Роман. Він зізнався, що мріяв про власну справу з юних років і попри повномасштабне вторгнення ризикнув відкрити свій заклад у Гостомелі. Роман обрав момент, коли ринок кав’ярень був порожнім та розраховував на повернення людей до деокупованої області. Проте, як з’ясувалося, заповнити вакансії надійними працівниками було складніше, ніж здавалось.
Перший місяць він працював самотужки, а згодом почав активно шукати співробітників, але швидко зрозумів, що завдання не з легких. Пошук баристи виявився справжнім випробуванням — знадобилося понад десять співбесід, перш ніж він знайшов відповідну кандидатуру. Через нестачу працівників кав’ярня часом не працювала або відкривалася із затримкою — це суттєво вплинуло на рівень довіри клієнтів та доходи.
Експертка з HR Тетяна Богданова-Лук'янець пояснює, що дефіцит кадрів першочергово спричинений мобілізацією, міграцією за кордон та зменшенням кількості доступних кандидатів на ринку праці. Вона застерігає, якщо не вжити заходів, ця проблема може призвести до зниження продуктивності, зменшення конкурентоспроможності та навіть до закриття деяких бізнесів в Україні.
«Найскладніше малому та середньому бізнесу, де штат невеликий і якщо одна вакантна посада не може бути заповнена — це може призвести до закриття бізнесу», — зазначає експертка з HR.
Щоб поліпшити ситуацію, роботодавцям радять шукати нові способи залучення працівників та використовувати різні платформи для пошуку кандидатів. Натомість кандидатам варто уважно готувати свої резюме та подавати їх на омріяні вакансії.
Дефіцит кадрів в Україні — це не лише питання нестачі рук, а й виклик для обох сторін. Аби розв’язати проблему, потрібні не тільки комфортні умови праці, але й взаємоповага та підтримка зростання — лише так можна забезпечити стабільність бізнесу та сприяти розвитку економіки.
Loading...
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нові правила перетину кордону, ціни на продукти та мобілізація: основні зміни для українців з листопада