Скільки доріг і мостів в Україні зруйнували російські окупанти та коли їх буде відновлено: експерт у «Сніданку з 1+1»

З початку російського вторгнення в Україні було пошкоджено вже понад 24 тисячі кілометрів доріг. Коли їх буде відновлено і за які гроші?

Від початку повномасштабної війни росії проти України загарбниками було пошкоджено понад 24 тисячі кілометрів доріг та 305 мостів (дані постійно уточнюються через систематичне завдання нових руйнувань з боку рф). Скільки грошей потрібно на відновлення та де їх брати? Про це у "Сніданку з 1+1" розповів перший заступник голови "Укравтодору" Андрій Івко.

Loading...

Посадовець зазначає, що на відновлення пошкоджених автошляхів та мостів, лише за попередніми підрахунками, потрібно понад 900 мільярдів гривень. Де ж брати таку величезну суму бюджету України? Андрій Івко каже:

"Будемо брати ці кошти у заморожених активах росії, тобто з репарацій".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Тут точилися запеклі бої, все навколо потрощено, але краса перемагає", — Костянтин Грубич показав, як саджав дерева на перехресті трьох доріг на Ірпінь, Гостомель і Бучу

Щодо приблизних термінів відновлення транспортної інфраструктури України, пан Івко розповідає:

"В межах 4-х роів можливо все відновити, а основну інфрастурктуру за рік-півтора".

Заступник голови "Укравтодору" розказав також і про те, як визначаються пріоритети у порядку відновлювальних робіт:

"Проіритезація об'єктів узгоджується із ЗСУ. В першу чергу важливо відновити сполучення між містами, а також забезпечити шляхи, щоб надходила гуманітарна допомога".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні впроваджено кримінальну відповідальність за нецільове використання гуманітарної допомоги: види покарання

Андрій Івко зазначає, що про повне відновлення доріг і мостів України можна буде говорити лише після закінчення війни.

Більше новин