8 серпня набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив Європейського Союзу у сфері охорони тваринного та рослинного світу», який вводиться в дію через три місяці після набрання чинності, а саме 8 листопада. Про цей закон говорили у «Сніданку з 1+1».
Отже, відтепер під забороною:
►Вбивство тварин для регуляції їхньої чисельності.
►Жорстоке поводження з безпритульним тваринами.
►Перебування тварин у зачинених автомобілях.
►Використання тварин у рекламі розваг та закладів харчування.
►Утримання хижих та рідкісних тварин у неспеціалізованих закладах чи вдома.
►Жебракування з тваринами.
►Фотопослуги з тваринами.
►Покарання за жорстоке поводження з тваринами
Якщо норми закону порушено, але тварина не зазнала тілесних ушкоджень, порушнику загрожує адміністративна відповідальність. Це штраф у розмірі 300-500 неоподаткованих мінімумів. Якщо ж тварину було покалічено чи вона загинула через протиправні дії, порушнику загрожує кримінальна відповідальність і позбавлення волі строком до 3-х років. Дивіться, що про цей закон розповіла віце-президентка Асоціації зоозахисників України Марина Суркова:
Loading...
Гостем «Сніданку з 1+1» став засновник гуманістичного руху UAnimals Олександр Тодорчук. Він наголошує:
«Якщо людина спустила на вас собаку, це кримінальна відповідальність, і тварина у цьому випадку вважається інструментом. Це, зокрема, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі».
Тодорчук зауважує, що немає агресивних порід собак, існують власники, які не виховують тварину, або свідомо здійснюють протиправні дії. Саме тому в Україні потрібен реєстр домашніх тварин та їх власників.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За лаштунками комедійного детективу «Джек & Лондон»: «Телесніданок» показав, як знімали серіал
Олександр додає:
«Ви маєте розуміти, що ви несете відповідальність за свою тварину, як за свою дитину».
ФОТО: pixabay.com/Lepale