Найкращий вибір для новорічних салатів та закусок: Костянтин Грубич розповів, як обрати найсмачніші крабові палички

Крабові палички — це дуже популярний продукт, який вже давно став частиною нашого повсякденного меню, а особливо передноворічних улюблених страв.

Однак чи завжди склад крабових паличок збігається з нашим уявленням про їх якість і користь? Експерт з продуктів харчування Костянтин Грубич у Сніданку з 1+1 поділився основними порадами, на що варто звернути увагу при виборі найсмачніших та найякісніших крабових паличок для вашого передноворічного меню.

Здається, усім вже відомий факт, що крабові палички — це зовсім не м'ясо краба та навіть не його добавка. Головний інгредієнт крабових паличок — це сурімі, тобто рибний фарш, створений з певних обрізків білої риби.

Getty Images

Порада №1 

Якісні крабові палички повинні містити не менше 40% рибної сировини, тобто сурімі.

Костянтин Грубич наголошує, якщо на упаковці ця інформація не вказана — це перший сигнал, що продукт може бути неякісним. Потрібно уважно читати склад крабових паличок на етикетці. Надмірна кількість незрозумілих інгредієнтів — спецій, барвників, стабілізаторів має вас насторожити. Чим коротший і простіший склад, тим краще.

Порада №2

У більшості випадків виробники додають у склад крабових паличок крохмаль, його вміст можна перевірити за допомогою йоду.

Для надання крабовим паличкам пружності виробники додають крохмаль. Проте іноді його кількість може бути надмірною та шкідливою для здоров'я. Перевірити це можна в домашніх умовах за допомогою йоду — варто просто додати його на білу частину крабової палички, якщо вона посиніє, то у продукті забагато крохмалю. 

Порада №3

Термін придатності — показник якості.

Термін зберігання крабових паличок може вам багато розповісти про продукт, а саме:

  • до 6 місяців — хороший показник для якісного продукту, він свідчить про мінімальну кількість консервантів.
  • 2 роки й більше — насторожуйтеся, адже такий термін зберігання можливий лише завдяки великій кількості стабілізаторів та добавок, що знижують якість продукту.

Костянтин Грубич звертає увагу, що особливо уважно слід ставитися до заморожених крабових паличок на вагу. Якщо термін зберігання надто великий, краще відмовитися від покупки.

Порада №4

Крабові палички мають виглядати соковитими та пружними.

На перший погляд, крабові палички повинні бути соковитими, а при нарізанні чи споживанні навіть залишати легкий вологий слід на руках.
Вакуумна упаковка — для них найкращий варіант, а от продукт на вагу можна купувати лише в крайньому разі. Якщо палички кришаться під час нарізання — це ознака того, що продукт був переморожений або неправильно зберігався.

Порада №5

Білий наліт на крабових паличках.

Наліт на крабових паличках — ще один сигнал тривоги. Адже, якщо на їх поверхні є кристали льоду або білуватий наліт — це означає, що продукт розморожували й знову заморожували. Такий товар краще залишити на полиці магазину.

Костянтин Грубич вкотре наголошує, що варто завжди довіряти власним відчуттям при виборі продукту, тому не бійтеся лишній раз його оглянути, понюхати та уважного перевірити склад і зовнішній вигляд товару.

Loading...

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рафінована чи нерафінована: Костянтин Грубич поділився секретами вибору якісної соняшникової олії

Більше новин